Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Спорен гол помогна на Бразилия за обрат срещу Колумбия

Бразилия се добра до успех с 2:1 в сблъсъка си с Колумбия от група “В” на Копа Америка. Срещата бе доста вълнуваща, като домакините стигнаха до победата по доста дискусионен начин. Колумбия поведе още в 10-ата минута с брилятнто попадение на Луис Диас, но Бразилия изравни с много спорен гол на Роберто Фирмино в 78-ата минута. Победното попадение пък падна в 10-ата минута на добавеното време, а негов автор бе Каземиро. Това бе 10-а поредна победа за кариоките и трета на тазгодишното издание на Копа Америка.

Колумбия поведе още с първата си хубава атака и то с прекрасен гол. Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където Луис Диас със задна ножица не оставя шансове на вратаря.

След това в 28-ата минута колумбийците претендираха за дузпа за нарушение срещу Луис Диас. Такава обаче не бе отсъдена, тъй като ситуацията бе извън наказателното поле.

До края на полувремето Бразилия имаше контрол над събитията, но не успя да притесни особено противника си, като Ричарлисон отправи два удара, но те не застрашиха особено Давид Оспина.

В началото на втората част кариоките увеличиха натиска. Първо в 55-ата минута Неймар получи дълъг пас зад защитата, успя да засече топката от въздуха, но право в ръцете на Оспина. Две минути по-късно той отправи още един опасен шут, преминал встрани от вратата.

В 66-ата минута нападателят на Пари Сен Жермен нямаше и късмет, след като засече една топка отблизо, но нацели гредата.

В 70-ата минута Ричарлисон опита да си изпроси дузпа, но отново съдията бе категоричен, че няма да посочи бялата точка.

Така се стигна до най-дискусионното положение в двубоя. В 78-ата минута Бразилия вкара изравнителен гол. Ренато Лоди центрира от левия фланг и Роберто Фирмино с глава отбеляза, не без помощта и на Оспина, който се намеси доста неубедително, макар топката да бе в обсега му.

Колумбийците обаче обсадиха рефера Нестор Питана. Причината бе, че в хода на атаката топката се удари в тялото му, но той остави играта да продължи. Според правилата обаче съдията е длъжен да спре играта, в случаите, когато топката докосне тялото му и последва опасна атака. Ситуацията бе разгледана и с ВАР, но въпреки това голът не бе отменен, а гостите още дълго не спряха с протестите си.

Така се наложи арбитърът да даде изключително дълго продължение, което отново помогна на домакините. В 10-ата минута на добавеното време след едно центриране от фаул Каземиро с глава донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

С тази победа Бразилия събра актив от 9 точки и е еднолично на върха в класирането в групата. Колумбия пък остава на 2-ото място с 4 точки.