Лудогорец не успя да се справи с шампиона на Румъния

Лудогорец завърши 1:1 с ЧФР Клуж във втората си контрола от лагера си в Австрия. Клаудиу Кешерю даде аванс на “орлите” в 37-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, а Омрани изравни за румънския шампион през втората част (53’). Иначе двубоят бе равностоен, като не липсваха ситуации и пред двете врати. Двата тима си удариха и по една греда след изпълнения на Сестор (30’) и Доминик Янков (49’). Неприятната новина дойде в 65-ата минута, когато Антон Недялков принудително отстъпи мястото си на Тихомир Димитров, като по-късно стана ясно, че крайният бранител на Лудогорец е имал проблеми с десния крак.

Валдас Дамбраускас заложи на схема с трима централни бранители и не я промени през цялата игра. От новите попълнения Серджио Падт и Игор Пластун стартираха, а Клод Гонсалвеш се появи в 60-ата минута на мача. Литовският специалист даде шанс на почти всички футболисти, които имаше на разположение на резервната скамейка, като единствено Хюсеин Кельовлуев не записа минути в днешната среща. Срещата пък бе изгледана на живо от Кирил Десподов.

Десподов: Щастлив съм! Имаме много работа за вършене

Още в 3-ата минута българският тим имаше възможност да открие резултата. Тогава след изпълнение на ъглов удар Георги Терзиев не успя да насочи топката добре с гърди от близка дистанция.

В следващите 5-6 минути румънците опитаха да натиснат Лудогорец, но центриранията им не донесоха до нищо опасно в наказателното поле на “орлите”.

В 12-ата минута след подаване отдясно по земя Кешерю прескочи, за да остави на Вандерсон. Бразилецът пробва късмета си директно от движение, но от дъгата на наказателното поле не успя да отправи точен изстрел. 120 секунди след това Сигурьонсон опита удар от подобна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата на Падт.

В 18-ата минута Клуж стигна до най-чистото си положение в мача. След центриране отдясно Омрани стреля опасно с глава, но Падт показа добри рефлекси и предотврати попадение за румънците.

В 30-ата минута шампионът на северната ни съседка получи правото да изпълни ъглов удар. Чиприан Дяк намери непокрития на далечната греда Майк Сестор, който стреля с глава, но за негово нещастие ударът му срещна страничния стълб.

В следващите минути Лудогорец се настани в полето на Клуж и натисна своя съперник. Така в 36-ата минута “орлите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а зад топката застана Клаудиу Кешерю. Нападателят стреля директно и по прекрасен начин с левия крака завъртя кълбото, като го прати в близкия ъгъл - 1:0.

4 минути преди края на първата част Каули шутира от дистанция, но Балградеан изби. Малко преди почивката пък Кешерю пропусна да удвои аванса на своя тим. Румънецът успя да отнеме топката от Сестор и да се окаже сам срещу вратаря на Клуж. Ударът на нападателя на “орлите” обаче прелетя високо над напречната греда.

На почивката Текпетей, Янков и Икоко влязоха в игра.

Второто полувреме започна с нова атака на Лудогорец. В 47-ата минута малко щастливо кълбото попадна в краката на Текпетей, който бе сам срещу стража на румънците. Мерникът на нападателя обаче бе крайно неточен. 2 минути по-късно Доминик Янков стреля опасно, но топката срещна гредата.

В 53-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Билел Омрани подаде към Андриан Паун, който проби отляво и върна обратно на Омрани. Нападателят на Клуж отправи много плътен удар от границата на наказателното поле и изравни за 1:1.

11 минути по-късно Доминик Янков опита удар от около 20-ина метра, но доста неточно.

В 75-ата минута Текпетей проби добре отляво, излъга двама защитници на Клуж, но отново разочарова с изпълнението на удара си.

В следващите минута Клуж натисна българския тим, но не достигна до по-опасно положение. В 84-ата минута пък Димитър Митков бе изведен зад гърба на отбраната и стреля от малък ъгъл, но влезлият като резерва страж на румънците Кристиано спаси. До края на срещата Лудогорец имаше още няколко положения, но до попадение така и не стигна.

Лудогорец не срещна съпротива и победи четвъртодивизионен немски тим в първата си контрола

Така Лудогорец все още няма загуба в контролите си. В предишната среща “орлите” се наложиха с 2:0 над аматьорския немски Хаймщетен, а до края на подготовката си в чужбина отборът има да изиграе още 2 срещи - срещу Ференцварош и ЛАСК Линц.

ЛУДОГОРЕЦ 1:1 ЧФР КЛУЖ
1:0 Кешерю (37)
1:1 Омрани (53)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 30. Игор Пластун. 32. Жосуе Са, 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра, 28. Клаудиу Кешерю, 10. Елвис Ману, 88. Вандерсон

Клуж: 32.Кристиан Балградян, 16. Матео Сушич, 92. Майк Сестор, 29. Рачид Буена, 14. Ясмил Латовлевич, 8. Рунар Сигурьонсон, 5. Джонатан Родригез, 10. Чиприан Дяк, 21. Анас Тахири, 11. Клаудиу Петрила, 9. Билел Омрани