Лудогорец не срещна съпротива и победи четвъртодивизионен немски тим в първата си контрола

Лудогорец успя да победи с 2:0 четвъртодивизионния Хаймщетен в първата си контрола на австрийска земя. Разградския тим не впечатли особено, но все пак успя да надиграе своя непретенциозен съперник. През втората част "зелените" показаха по-добро лице, като тогава паднаха и двете попадения, дело на Мавис Чибота и Елвис Ману (55’и 69’). Всичките нови попълнения на “орлите” взеха участие в контролата, като Клод Гонсалвеш остана цял мач, а Игор Пластун и Серджио Падт се появиха на почивката. Двубоят се състоеше от две полувремена по 35 минути.

Жребият отреди: Лудогорец срещу кошмар на ЦСКА или северномакедонци в следващия кръг на ШЛ

Първата възможност дойде в 7-ата минута, когато след изпълнение на корнер Жосуе Са опита удар с глава, но не намери очертанията на вратата. Малко след това защитникът на “зелените” допусна непредизвикана грешка, която можеше да доведе до опасност пред вратата на българския тим. Липсата на класа у немския тим обаче си каза думата и до такава не се стигна.

В 16-ата минута се откри най-чистото положение пред “орлите” за първата част. Тогава Икоко напредна добре по фланга отдясно и от аут линията центрира остро по земя. Подаването стигна до непокрития Хюсен Кельовлуев, който от непосредствена близост изпрати топката право в ръцете на Ридмюлер.

13 минути по-късно Кешерю напредна в наказателното поле на немския тим и върна назад към Икоко. Крайният бранител опита шут от границата на пеналтерията, но след рикошет топката премина високо над напречната греда и излезе в корнер.

На почивката Валдас Дамбраускас бе направил редица промени в състава на “орлите”, като в игра влязоха и двете нови попълнения Срджио Падт и Игор Пластун. Останалите, които се появиха на терена, бяха Недялков, Сисиньо, Текпетей, Ману и Чибота.

13 Лудогорец направи първа тренировка в Австрия

Второто полувреме започна с прекрасна възможност, открила се пред разградския тим. Тогава след добра комбинация Ману отправи истински снаряд от границата на вратарското поле, но вратарят изби. В 40-ата минута Чибота стреля от пряк свободен удар, но слабо и не успя да затрудни Ридмюлер.

В 51-ата минута добра размяна на подавания между Чибота и Ману доведе до това десятката на Лудогорец да центрира опасно по земя, успоредно на голлинията. Защитник на Хаймщетен обаче изпревари Кельовлуев и предотврати първото попадение в срещата.

4 минути по-късно обаче българският тим все пак удари своя съперник. Отново Ману подаде към Чибота, който напредна добре, финтира по прекрасен начин защитника на германците Фабио Сабаг и сам срещу вратаря от точката за изпълнение на дузпа не сбърка - 1:0.

Определено през втората част Ману и Чибота бяха най-активни на терена. В 58-ата минута отново голмайсторът в мача подаде към Текпетей, който върна към Ману, но той от своя страна не успя да прониже вратата на Хаймщетен от около десетина метра.

В следвашите минути германците също създадоха две положения, но и двете не допринесоха до това Падт да се намеси, след като ударите на футболистите на Хаймщетен излязоха в аут.

Минута преди края добрата игра на Ману все пак даде резултат. Текпетей по крилото подаде към Чибота, който с хубав пас в коридор изведе Ману. Нападателят не сбърка и покачи до 2:0.

До края на лагера в Австрия Лудогорец трябва да изиграе още 3 срещи с далеч по-сериозни съперници. “Орлите” ще премерят сили с Клуж (Румъния), Ференцварош (Унгария) и ЛАСК Линц (Австрия).

ЛУДОГОРЕЦ 2:0 ХАЙМЩЕТЕН
1:0 Чибота (55)