Унгария спря световния шампион и зарадва 60 000 в Будапеща

Унгария постигна престижно равенство 1:1 срещу световния шампион Франция. Пред около 60 000 зрители в Будапеща домакините изиграха отличен мач и заслужиха точката. Атила Фиола откри резултата в самия край на първото полувреме, а Антоан Гризман изравни в 66-ата минута.

Французите са на първо място в група F с актив от четири точки, докато за унгарците това бе първа точка. По-късно днес в другия мач от групата Португалия се изправя срещу Германия.

Унгарците започнаха уверено и без страх от световния шампион. На стадион “Ференц Пушкаш” домакините опитаха да пресират съперника в първите минути и на няколко пъти пробиха опасно по левия фланг. Защитата на “петлите” се справи и с няколко центрирания.

6 Феновете на Унгария - Франция

Тимът на Дидие Дешан започна бързо да демонстрира качествата си и в 14-ата минута можеше да открие резултата. Мбапе изведе Бензема, а той стреля от дистанция. Гулачи отрази удара, а Гризман не успя да уцели вратата при добавката, но играчът на Барселона бе и в засада. Малко по-късно Мбапе пропусна великолепна възможност. Центриране на Дин го намери го намери непокрит в наказателното поле, но ударът с глава на звездата на ПСЖ прати топката покрай вратата.

Доминацията на Франция се усилваше, а положенията пред Гулачи ставаха все по-чести. Бензема направи голям пропуск в 31-ата минута, след като Мбапе великолепно го изведе. При следващата ситуация Килиан стреля покрай вратата. Погба също пробва удар, но от малък ъгъл и топката отиде във външната страна на мрежата.

62 Унгария - Франция 1:1

Пропуските на “петлите” бяха наказания в самия край на първото полувреме. Атила Фиола получи топката отляво, надбяга Павар и мина покрай Варан преди да прати топката в близкия ъгъл на Лорис. Зрителите в Будапеща избухнаха на първия гол на домакините на турнира, а унгарците се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Французите започнаха активно втората част и опитаха да натиснат, но добре организираната защита на съперника не оставяше много пространства. Един удар на Погба мина покрай вратата, като халфът се подхлъзна при изпълнението. Дешан реагира с включването на Усман Дембеле, който замени Рабио. Крилото на Барселона бързо можеше да се окаже блестяща смяна, тъй като в 59-ата минута проби и стреля силно, а топката се удари в гредата.

Тимът на изглеждаше много организиран и играчите на “петлите” започваха да изнервят. Тогава обаче дойде 66-ата минута, когато Франция успя да изравни. Мбапе получи топката с дълго подаване от Лорис. Той напредна и опита да намери Бензема. Орбан отклони топката в опит да предотврати опасността, но все това я поднесе на Гризман, за когото не бе проблем да я прати в мрежата. За него това е седми гол на европейски първенства и 38-и за националния отбор.

Французите трудно създаваха положения, но в 82-ата минута бяха близо до втори гол. Отлична комбинация, в която Гризман намери влезлия като резерва Жиру в наказателното поле, а той отклони към Мбапе. Килиан стреля силно, но в обсега на вратаря и Гулачи направи отлично спасяване. Секунди по-късно Толисо, който също се появи на терена като резерва, пробва удар от дистанция, но стражът на унгарците отново бе на добра позиция и не бе затруднен сериозно.

УНГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:1
1:0 - Фиола (45)
1:1 - Гризман (66)