Бейл стана първият футболист от 21 години, който не уцелва вратата от дузпа на ЕП

Гарет Бейл изигра силен мач и беше в основата на победата на Уелс над Турция (2:0), въпреки че през второто полувреме пропусна дузпа. Звездата на “драконите” стреля над гредата от бялата точка в 61-ата минута. По този начин той стана първият футболист от 21 години, който не уцелва вртата от дузпа в мач от финалите на Европейско първенство. За последно същото стори бившият испански национал Раул през 2000 година при загубата с 1:2 от Франция на четвъртфиналите.

Турция пък не само загуби и сведе до минимум шансовете си да продължи в следващата фаза, но още няма гол на Евро 2000. Срещу Уелс турците отправиха 17 удара, но така и не стигнаха до попадение.