Янис и Милуоки отказаха да се предадат, а "мрежите" дадоха нова сериозна жертва

Отборът на Милуоки Бъкс заличи изоставането си в полуфиналите на Източната конференция. "Елените" удариха Бруклин Нетс за втори пореден път, след като записаха победа със 107:96 (23:26, 30:22, 28:21, 26:27) в мач №4 от серията между двата тима и изравниха общия резултат до 2-2 победи.

Ключова за крайния изход в днешния двубой се оказа контузията на звездата на "мрежите" Кайри Ървинг, който нарани десния си глезен в средата на втората четвърт, след като се приземи върху крака на Янис Адетокумбо. Поради това гардът на Бруклин не успя да довърши срещата, но все пак травмата му не е сериозна според първоначалните прегледи. Джеймс Хардън също не успя да вземе участие в двубоя заради контузия, а Кевин Дюрант пък нямаше ден при стрелбата си (9/25 FG).

Мачът започна с натиск от страна на гостите, които целяха да поведат с 3-1 и да затворят серията вкъщи в следващия мач. Милуоки обаче навакса ранно седемточково изоставане, за да поведе с 23:21 към края на първата четвърт. Това не притесни отбора на Стив Неш, който първи достигна до двуцифрен аванс, след като Кайри Ървинг и Майк Джеймс нанизаха по една тройка в началото на втората част, за да изведат нюйоркчани до преднина от 11 точки при 23:34.

Оттам нататък "елените" реагираха с изключително точна стрелба от далечно разстояние, която бе в основата на страхотната им серия от 19:2, осигурила актив от шест точки на Янис и компания при 44:38. Разликата остана почти непокътната до края на полувремето, а липсата на Кайри Ървинг се отрази изключително негативно в играта на Бруклин, тъй като тимът отбеляза само 2 точки в първите 6 минути игра от третата част. Това пък единствено помагаше на "елените", които се изстреляха напред с 16 точки при 66:50, а до края на мача задържаха убедителния си аванс и стигнаха до изравняване в серията след 107:96.

Янис Адетокумбо поведе Милуоки с 34 точки и 12 борби при 14/26 стрелба от игра. Крис Мидълтън се разписа с 19 точки и 8 асистенции, Джрю Холидей добави 13 и 9 завършващи подавания, Пи Джей Тъкър вкара 13 точки и 7 борби, а Брин Форбс отбеляза 10 точки от пейката.

Кевин Дюрант завърши с 25 точки, 13 борби и 5 асистенции за Бруклин, а единственият друг баскетболист с двуцифрен точков актив бе Кайри Ървинг, който вкара 11 точки за 17 минути през първото полувреме.

Снимки: Gettyimages