Пирин лейдис отвя Риал (Ковачевци) като гост

Отборът на Пирин лейдис разгроми с 5:0 като гост Риал (Ковачевци) в мач от 24-ия кръг на женската Swiss Capital League. До средата на първата част двата тима стояха равностойно на терена, но след това момичетата от Благоевград поеха инициативата и заслужено победиха. Най-добрата на терена пък се оказа Антонина Шопска, която вкара две от попаденията (41’, 52’) и подаде за други две. Иначе резултата откри Дамянова в 37-ата минута, а още два гола вкара Джалева през втората част (66’и 85’). Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Развиващият се отбор на Риал (Ковачевци), който разполага с добра база и перспективни състезателки

В 10-ата минута Шопска отправи първия точен удар, но Тодорова спаси.

В следващите минути липсваха чисти положения и не се създаде почти нищо по-интерсно. В 33-ата минута Джалева опита опасно центриране отдясно, но решителна намеса на защитничка в “червено” предотврати опасността.

19 Риал (Ковачевци) - Пирин Лейдис

В 37-ата минута Пирин поведе. Тогава Антонина Шопска бе изведена сама срещу вратарката на Риал, но вместо да завършва сама, тя реши да подаде към откритата Емили Дамянова. Седмицата на благоевградския клуб не сбърка и откри за 0:1.

4 минути по-късно Пирин нанесе и втория си удар. Тогава ролите бяха разменени и Емили Дамянова подаде към Антонина Шопска, която нахлу отдясно, справи се със защитничка на Риал и с диагонален изстрел прониза вратата на домакините.

В края на първото полувреме гостите можеха да стигнат и до трето попадение, но шут на Дамянова от воле мина над напречната греда.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с гол. Отново Шопска бе в основата на попадението в 52-ата минута, след като успя да отнеме топката в центъра, да я подаде надясно към Джалева, а накрая и да завърши атаката, след като получи пас по земя от петицата на Пирин. Така почти сигурно гостите си осигуриха трите точки - 0:3.

В 64-ата минута момичетата от Пирин направиха поредна хубава атака. В ситуация четирима на трима, Шопска успя да намери влязлата като резерва Катерина Равничка и да я изведе сама срещу вратарката на Риал. Точността обаче изневери на нападателката на гостите и тя не успя да намери очертанията на вратата.

2 минути по-късно обаче Пирин получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Зад топката застана Шопска, която стреля по прекрасен начин, но нацели напречната греда. При добавката обаче Джалева шутира по земя и направи резултата 0:4.

15 минути по-късно Шопска отново показа прекрасните си качества, след като елегантно премина покрай защотата на домакините и се озова сама срещу Ива Тодорова. Изстрелът й обаче бе неточен и топката профуча покрай страничния стълб.

В 83-ата минута Равничка проби добре отдясно и стреля от близка дистанция, но Тодоров се намеси добре и изби. Няколко секунди по-късно обаче резултатът вече бе 0:5. След късо изпълнение на корнер топката бе разиграна и накрая центрирана от Шопска, която намери откритата Джалева. Тя не сбърка и с глава вкара за пети път кожентото кълбо във врата на Риал.

С тази своя победа момичетата от Пирин лейдис се връщат на четвъртото място в класирането, след като изпреварват Етър ВТ. Тимът от Благоевград събира в актива си 45 точки, на 2 пред “виолетовите” и на 9 зад третия Локомотив (Стара Загора). Риал от своя страна остава на деветото място с 25 точки.

РИАЛ 0:5 ПИРИН ЛЕЙДИС
0:1 Дамянова (37)
0:2 Шопска (41)
0:3 Шопска (52)
0:4 Джалева (66)
0:5 Джалева (85)

Стартови състави:

Риал: 23. Ива Тодорова, 61. Никол Янкова, 14. Деа Панова, 11. Петя Петрова, 4. Таня Илиева, 6. Десислава Хаджиева, 7. Преслава Тодорова, 20. Стефани Величкова, 31. Алисия Велинова, 5. Ванеса Викторова, 9. Ива Христанова

Пирин: 1. Дженифър Къри, 2. Екатерина Иванова, 16. Кристин Калулска, 25. Михаела Минчева, 5. Силвия Джалева, 8. Фатма Крълева, 10. Габриела Янева, 4. Ивана Тодорова, 9. Антонина Шопска, 7. Емили Дамянова, 20. Ивана Христова