Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Пирин Лейдис се справи с Етър

Пирин Лейдис надви Етър с 2:0 в среща от 23-ия кръг на Женското първенство. Антонина Шопска (60) изведе домакините напред, а Здравка Парапунова (78) удвои от дузпа. Мирела Моева пък пропусна от бялата точка за тима на гостите. Днешният успех прати Пирин на 4-ото място във временното класиране и остави Етър на 6-а позиция.

В 9-ата минута Мирела Моева излезе очи в очи с Милена Караколева, но вратарката на Пирин отрази удара. В следващите минути имаше атаки и към двете врати, но до сериозни опасности не се стигна. Първоначално гостите от Велико Търново бяха по-активни, но футболистките на Пирин завършиха полувремето по-добре от своя опонент. Тогава и дойде и шутът на Здравка Парапунова, при който Мартина Илиева се наложи да плонжира.

23 Пирин Лейдис - Етър

В 60-ата минута Пирин поведе в резултата с прекрасен гол на Антонина Шопска. Тя стигна до границата на наказателното поле, откъдето изстреля бепощаден удар в обратния ъгъл и опъна мрежата на вратата зад Милена Караколева

В 72-ата минута Етър пропусна да изравни резултата. Гостите от Велико Търново получиха правото да изпълнят дузпа, която наглед бе преувеличена. Мирела Моева падна в наказателното поле при съприкосновение рамо в рамо. Зад точката за изпълнение на дузпа застана Моева, която стреля встрани от вратата.

В 78-ата минута Пирин Лейдис също получиха дузпа, която Здравка Парапунова превърна в гол. Тя стреля бепощадно под гредата и показа как трябва да се изпълнява 11-метров наказателен удар.

ПИРИН - ЕТЪР 2:0
1:0 Антонина Шопска (60)
2:0 Здравка Парапунова (78 д)

ПИРИН: Милена Караколева, Екатерина Иванова, Кристин Качьолска, Михаела Минчева, Силвия Джалева, Ивана Тодорова, Габриела Янева, Емили Дамянова, Ивана Христова, Здравка Парапунова, Антонина Шопска;

ЕТЪР: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова, Цвети Василева, Симона Стоянова, Недред Застург, Михаела Михайлова, Мирела Моева, Павлина Николова, Татяна Радоева;