Шеста поредна победа за Бразилия (видео)

Бразилия вече насочва вниманието си към предстоящата Копа Америка и първия мач срещу Венецуела. В световните квалификации “селесао” върви по план. Тази нощ отборът на Тите постигна шеста поредна победа и оглавява класирането в зона КОНМЕБОЛ с пълен актив от 18 точки.

Успеха с 2:0 при гостуването на Парагвай донесоха Неймар и Лукас Пакета. Домакините можеха да стигнат поне до равенство, но им липсваше прецизност при завършването на атаките. Съставът на Едуардо Берицо игра напълно равностойно, но има само една победа и с актив от 7 точки е на 6-о място в подреждането.

В стартовите 11 на Бразилия се появиха Едерсон, Роберто Фирмино и Габриел Жезус. Бяха изминали едва 4 минути, когато топката малко щастливо се озова в Неймар и звездата на Пари Сен Жермен технично я насочи в мрежата. Пакета замени Фред на почивката и именно той гарантира трите точки на гостите в добавеното време, след като преди това Парагвай пропусна своите шансове.

Уругвай записа второ поредно нулево равенство, този път срещу Венецуела. Луис Суарес и компания направиха немалко пропуски, а гол на домакините беше отменен заради игра с ръка на Жозеф Мартинес.

Още по-голямо разочарование преживя Чили. Тимът имаше шанс да надгради след равенството срещу Аржентина и да се изкачи в класирането, но вместо това стигна само до 1:1 у дома срещу Боливия. Гола за домакините реализира Ерик Пулгар в 69-ата минута, а в 82-ата Марсело Морено изравни от дузпа.

Чили е на 7-о място със скромните 6 точки, а Боливия има 5 и остави на дъното Венецуела и Перу.