Дебютант излиза на вратата срещу Русия

Вратарят на Арда (Кърджали) Иван Караджов ще дебютира за националния отбор на България в гостуването на Русия, научи Sportal.bg. Както е известно, “трикольорите” излизат на "ВТБ Арена" в руската столица тази събота от 18:00 часа. Треньорският щаб на “лъвовете” е взел решение да даде шанс на Караджов и Георги Георгиев, които се очаква да пазят по едно полувреме. Преди това срещу Словакия (1:1) по 45 минути играха Даниел Наумов и Николай Михайлов.

България се опълчи на участник на Евро 2020

31-годишният Караджов има няколко повиквателни за представителния състав на България, но никога не е играл, а с изявите си през тази кампания напълно заслужи да запише първи минути с националната фланелка.

Караджата направи много силен сезон с Арда, като беше с голяма заслуга клубът да стигне до историческо класиране за евротурнирите, както и за достигането на финал за Купата на България, загубен с 0:1 от ЦСКА-София.

Интересното е, че именно в Москва Караджов записа най-паметния си мач зад граница с ЦСКА. Той бе титуляр през 2009 година, когато отборът воден от Любослав Пенев записа обрат над Динамо (Москва) и се класира за групите на Лига Европа.

През тази кампания Караджов записа общо 26 мача във всички турнири. 21 в efbet Лига и пет за Купата на България.

Юношата на ЦСКА има няколко мача с младежкия националния отбор на България, а също така игра на Евро 2008 с България до 19 години, когато пази и в трите мача срещу Испания, Германия и Унгария.