Агресивна Италия вкара 7 гола на Сан Марино (видео)

Италия започна подготовката си за Евро 2020 с разгромен успех срещу Сан Марино със 7:0. Матео Песина и Матео Политано реализираха по два гола, а освен тях се разписаха Федерико Бернардески, Джан Марко Ферари и Андреа Белоти. Роберто Манчини заложи на експериментален състав, който показа атрактивен футбол срещу съперник от много по-ниска класа.

Това беше първи мач на "адзурите" в Сардиния от 16 години. Предишният беше победа с 2:0 над Русия под ръководството на Марчело Липи. Днес Манчини пусна като титуляр на вратата Алесио Краньо от местния Каляри, а четиримата в защита бяха Рафаел Толой, Джанлука Манчини, Джан Марко Ферари и Кристиано Бираги. Матео Песина, Браян Кристанте и Гаетано Кастровили действаха в средата на терена, а в предни позиции започнаха Федерико Бернардески, Мойс Кийн и Винченцо Грифо

Домакините бързо притиснаха съперника и в 7-ата минута можеха да поведат, но стражът на Сан Марино Бенедетини изби опасен удар с глава на Грифо. Положенията пред вратата на гостите следваха едно след друго, но в повечето от ситуациите футболистите на "Скуадра адзура" стреляха неточно. Чак в 31-ата минута Бернардески откри резултата, въпреки че беше обграен от трима играчи на Сан Марино.

Три минути по-късно Бенедетини изби топката след центриране от корнер на Грифо, но не го направи достатъчно добре и Ферари вкара за 2:0. До почивката домакините не увеличиха преднината си, но след нея вдигнаха оборотите и резултатът набъбна. Влезлият като резерва Политано се възползва от грешка на съперниковата защита и се разписа за 3:0 в 49-ата минута.

Четвъртият гол падна в 67-ата минута и беше дело на Белоти. Звездата на Торино направи двойно подаване с Бернардески и след това прати топката в мрежата. В 75-ата минута Песина не сбърка отблизо, а в 77-ата лошо изчистване на Д'Адарио улесни максимално Политано, който заби втория си гол в мача. Крайното 7:0 оформи Песина в 86-ата минута след комбинация с Бернардески.

Отборът на Роберто Манчини вече е непобеден в 26 поредни мача. За последно италианците допуснаха загуба през септември 2018 година от Португалия в Лигата на нациите.