Брага повали Бенфика и грабна Купата на Португалия (видео)

Брага е носител на Купата на Португалия за трети път в историята си. Във финала, игран в Алгарве, отборът на Карлос Карвалял надви Бенфика с 2:0. Лукас Пиасон и Рикардо Орта отбелзаха головете за победителите, които играха с човек повече още от 17-ата минута. Тогава червен картон получи вратарят на Бенфика Лейте. В края на мача реферът изгони по още един футболист от двата отбора - Пиасон и Адел Таарабт

Бенфика доминираше в началото, но планът на Жорже Жезус рухна след директния червен картон на Хелтон, който повали откъсващия се Абел Руис. На вратата на "орлите" се появи Одисеас Влаходимос и неговите намеси попречиха на Галено и Андре Кастро да осигурят преднина на Брага, но това се случи в самия край на първото полувреме с гол на Пиасон. Аржентинецът технично прехвърли Влаходимос и се разписа за 1:0.

Преди попадението Бенфика също имаше шанс да излезе напред, но Матеуш изби силен шут на Юлиан Вайгъл. В началото на втората част Брага можеше да убие интригата, но отново Влаходимос показа отличен рефлекс. В 54-ата минута Ян Вертонген също направи необходимото, за да не се стигне до втори гол във вратата на Бенфика.

Последваха пропуски на Орта и Руис, но превъзходството на Брага даде резултат в 85-ата минута. Руис комбинира с Орта и той заби топката под гредата - 2:0.

В края ситуацията на терена се изнерви. Таарабт потърси саморазправа с противников футболист след нарушение край тъчлинията и беше изгонен. Червен картон получи и Пиасон, който също се включи в получилото се меле.

Загубата днес превърна сезона на Бенфика в провал. Отборът завърши първенството на трето място, на 9 точки зад шампиона Спортинг (Лисабон), а в Купата на Лигата беше елиминиран на полуфиналите, отново от Брага.