Порто измъкна точка срещу Бенфика, в Спортинг вече са приготвили шампанското (видео)

Порто успя да се пребори за равенство 1:1 при гостуването си на Бенфика в дербито на 31-ия кръг на португалското първенство, но този резултат е в полза на водача Спортинг (Лисабон), който върви към шампионска титла. "Драконите" можеха и да загубят, но намесата на ВАР ги спаси и три кръга преди края Спортинг води в класирането с 8 точки преднина пред втория Порто. "Лъвовете", които спечелиха в сряда с 2:0 срещу Рио Аве, имат 79 точки, защитаващият титлата си Порто е със 71, а трети е Бенфика с 67. Освен това Спортинг до момента не познава поражението през целия сезон, като очаква първа шампионска титла от 19 години насам. Това ще стане факт, ако Порто не спечели у дома срещу Фарензе в понеделник. Спортинг пък може да "подпечата" титлата ден по-късно, ако спечели домакинството си на Боависта.

Бразилецът Евертон Соареш даде преднина на Бенфика в 23-ата минута след подаване на Рафа Силва. Евертон тръгна сам на дрибъл, премина през двама бранители, след което направи двойно подаване с Рафа Силва и изпрати топката технично в далечния ъгъл. Малко след началото на второто полувреме съдията Артур Соареш Диаш даде дузпа за Бенфика, която обаче бееш отменена след намесата на ВАР. В 75-ата минута колумбийският национал Матеус Урибе изравни за Порто.

Домакините станаха жертва на ВАР за втори път в мача, когато попадение на халфа Луис Дуарте-Пици беше отменено заради засада.

Снимка: FC Porto / Twitter