Шумен 2007 безпощаден при гостуването на Интер (Добрич)

Футболистите на Шумен 2007 взеха изразителна победа при гостуването си на Интер (Добрич). В среща от предпоследния ХХIX-и кръг в Североизточната Трета лига възпитаниците на треньора Александър Димов бяха безпощадни и нанизаха един куп голове във вратата на домакините. Интересното в двубоя бе, че седемте попадения във вратата на Ферай Алимов реализираха шестима състезатели на гостуващия отбор.

Въпреки игровото си надмощие, шуменци през първата част реализираха само два гола, дело на Дениз Кадир и Юлиян Загоров. През втората част играта отново се водеше вполовината на домакините и головете не закъсняха. Младата надежда на Шумен 2007 Алекс Наков покачи на 0:3, Дениз Кадир от дузпа направи резултата 0:4.

Влезлият като резерва Кяшиф Фахрединов покачи на 0:5, друга резерва – също млада надежда на отбора Димитър Игнатовски също порази вратата на домакините за 0:6. Крайното 0:7 оформи също юноша на Шумен 2007 - Едис Ибрахим.

В следващия ХХХ-и последен кръг Интер (Добрич) гостува на Дунав (Русе), докато Шумен 2007 приема у дома Спортист 2011 (Ген. Тошево).