100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Ботев (Вр) направи достатъчно, за да изхвърли Монтана от елита в дербито на Северозапада

Ботев (Враца) завърши 1:1 на “Огоста” срещу Монтана в дербито на Северозапада и си гарантира втората позиция в плейофната група за оставане в елита. Това означава, че врачани ще играят по всяка вероятност бараж със Септември (София) в битка за място в efbet Лига и през следващия сезон, а Монтана ще играе във Втора лига догодина. На домакините им бе нужна задължителна победа, за да изпреварят днешния си съперник и да заемат неговото място, но точката не им върши работа. Давид Кики (34’) даде преднина на “сините”, но Бабунски изравни 4 минути по-късно, което се оказа и последното попадение в мача.

Проблеми за Монтана преди важния сблъсък с Ботев (Враца)

Още в 1-ата минута Монтана можеше да открие резултата. След една дълга топка напред защитата на Ботев не успя да се справи и изпуснаха Николай Минков, който се измъкна зад отбраната. Нападателят остана очи в очи с Красимир Костов, но вратарят на врачани спаси.

В 8-ата минута Давид Кики пое добре на гърди в наказателното поле на Ботев и върна към Тони Тасев, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Осмицата на Монтана обаче стреля високо над напречната греда. 4 минути по-късно самият Кики опита късмета си от далечна дистанция, но безуспешно.

След силното начало в следващите минути темпото остана високо, но липсваха интересни ситуации. В 25-ата минута Даниел Генов се опита да изненада вратаря на домакините, който бе излязъл по-напред. Макенджиев обаче все пак внимаваше и улови.

В 30-ата минута сантиметри разделиха Монтана от гола. Давид Кики намери с хубав диагонален пас Николай Минков, който стреля добре. След рикошет във футболист на Ботев (Враца) обаче топката се отклони доста опасно и изненада Красимир Костов, като само късметът помогна на врачани.

В 34-ата минута все пак Монтана откри. Тогава Тони Тасев изведе по прекрасен начин с елегантно подадване по въздуха Давид Кики, който пое добре и се озова очи в очи с Костов. Бранителят на “сините” успя да прехвърли вратаря на врачани и да открие за своя тим, като реализира първия гол в своята кариера за Монтана.

Отговорът на Ботев (Враца) обаче не закъсня. Само 4 минути по-късно пекрасен дълъг пас на Атанас Захиров от собствената половина намери Дориан Бабунски. Нападателят пое с едно докосване и озовал се очи в очи с Макенджиев успя да прокара кълбото под стража, за да изравни - 1:1.

Втората част започна с далечен изстрел на Николай Минков. Той обаче се оказа неточен. В 50-ата минута след центриране за Монтана топката достигна до Тони Тасев, който влизаше на скорост в наказателното поле на врачани. Ъгълът обаче се оказа прекалено малък, за да може нападателят на домакините да нанесе точен изстрел.

В 65-ата минута нова атака на домакините доведе до много опасно центриране на Александър Башлиев, успоредно на голлинията. Там обаче за съжаление на привържениците на Монтана нямаше кой да засече, за да вкара топката в мрежата на Ботев.

В 73-ата минута корнер на гостите доведе до това Давид Кики да се намесва и да чисти от голлинията, след като преди това кълбото бе отклонено от футболист на врачани. 2 минути по-късно пък Николай Минков центрира в наказателното поле на Ботев, а топката се отклони от защитник на "зелените". Веднага последваха претенции от страна на "сините" за игра с ръка, но сигнал на Никола Попов не последва и дузпа не бе отсъдена.

В 77-ата минута остро центриране отляво намери Давид Кики, който бе останал на върха на атаката. Роденият в Бенин футболист обаче не успя да открие от непосредствена близост и вратарят спаси. Малко по-късно Монтана отново пропиля прекрасна възможност, след като Тони Тасев не успя да вкара.

До края на срещата Ботев удържа нападението на домакините и задържа равенството.

Точката означава, че отборът от Враца остава на втората позиция в групата с 30 пункта, на 4 зад лидера Славия. Монтана е предпоследен с 28, колкото има и последния Етър. Монтана и Етър са двата сигурни отпадащи през този сезон. Все пак се чака решение от БФС за баража между Ботев (Враца) и Септември (София), тъй като трябва да се хвърли яснота около това как ще се допълни шампионата ни за следващия сезон. Както е ясно, от догодина efbet Лига ще бъде увеличена на 16 отбора.

МОНТАНА 1:1 БОТЕВ (ВР)