Славия се спаси!

Отборът на Славия ще играе в efbet Лига и догодина. “Белите” стигнаха до равенство 1:1 при визитата си на Ботев (Враца) и така кръг преди края спечелиха плейофната група за оставане на родния елит. Радослав Кирилов откри за гостите, а Дориан Бабунски изравни за домакините. С тази си точка Славия събра 34 точки в актива си и е с пет повече от днешния си съперник, който е с 29. Врачани пък излизат в последния си мач в люта битка с Монтана, който е с 27. Победителят ще спечели право да играе бараж срещу Септември (София), докато загубилият ще изпадне, освен ако не се приеме увеличаване на броя на участниците в елита догодина.

В петата минута на мача Славия можеше да открие резултата. Ертан Томбак намери по отличен начин Димитър Рангелов, но ветеранът реши да стреля технично с пета вместо да засече кълбото директно във вратата. Последва натиск на домакините, които стигнаха до няколко мелета пред вратата на съперника, но без реална опасност пред Светослав Вуцов. Постепенно обаче играта се изравни и двата тима действаха равностойно.

В 31-ата минута гостите поведоха в резултата. Контраатака изведе футболист в бяло отдясно, който намери непокрития Питър Макрилос. Австралиецът не стреля по най-добрия начин и Костов спаси. Топката обаче стигна до Радослав Кирилов, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Буквално в последната секунда на първата част Ботев (Враца) изравни. При едно центриране от ъглов удар Дориан Бабунски се извиси над защитата на Славия и с глава направи 1:1.

В началото на втората част Емил Стоев получи отличен пас от Кирилов и се озова очи в очи с Костов, но се забави и ударът му бе блокиран от Мартин Николов. Малко по-късно Макрилос не успя да преодолее Костов от добра позиция, а след това и Георги Вълчев не съумя да нацели вратата със силен шут.

Домакините отговориха с добра възможност за Бабунски, който отново с глава стреля към вратата, но Вуцов успя акробатично да спаси.

Постепенно домакините свършиха със силните си и трудно организираха атаки в половината на гостите. Славия от своя страна бе наясно, че равенството ще достатъчно да постигне целта си и действаше хладнокръвно и предпазливо. В крайна сметка Ботев така и не успя да наложи някакъв натиск в края на мача и резонно не успя да стигне до така ценния гол.

БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1 СЛАВИЯ
0:1 Кирилов (31)
1:1 Бабунски (45)

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 37. Керчев, 5. Ничев, 77. Николов, 81. Зехиров, 6. Гаджев, 23. Златински, 94. Ненов, 9. Генов, 17. Ивайлов, 20. Бабунски

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 3. Томбак, 75. Гандри, 23. Виячки, 19. Антовски, 71. Стоев, 7. Макрилос, 77. Вълчев, 10. Кирилов, 17. Дост, 8. Рангелов