Божиков спечели и Купата на Словакия

Слован (Братислава) направи дубъл в Словакия. Само няколко дни, след като си си осигури поредната титла, отборът на Васил Божиков грабна и националната купа. Във финала Слован се наложи над Жилина с 2:1 след продължения.

Мачът се игра на стадион "Техелне поле" в столицата. В редовното време съперниците си размениха по един гол, но Жилина остана с човек по-малко още в 26-ата минута, когато червен картон получи Ян Минарик.

Малко по-късно обаче Якуб Кивиор даде преднина на тима, воден от Павол Станьо. Слован успя да изравни в 61-ата минута с попадение на Есекиел Хенти. Развръзката настъпи в края на първото полувреме, когато Владимир Вайс беше точен от дузпа. Авторът на победния гол беше изгонен в 111-ата минута, но това не се оказа фатално.

Божиков остана на терена до 105-ата минута, когато вместо него влезе Кенан Байрич.