Търнава разби Слован и отложи празненствата на тима на Божиков

Слован (Братислава) пропусна възможността да си осигури титлата в Словакия три кръга преди края на сезона. Отборът на Васил Божиков се нуждаеше от победа при гостуването си на Търнава, но вместо това загуби тежко с 0:3 и ще трябва да почака поне още една седмица с празненствата.

Божиков отново изведе съотборниците си с капитанската лента. Мачът обаче се разви зле за гостите. В 18-ата минута Търнава получи дузпа, реализирана от Милан Ристовски. Слован удари греда чрез Ратао в 34-ата минута, а през второто полувреме пропусна още няколко положения.

Четвърт час преди края Юсуф Бамиделе засече ниско центриране на далечната греда и покачи на 2:0 за домакините. Третия гол вкара отново Ристовски от дузпа. В 88-ата минута Патрик Кархан от Търнава получи червен картон, но мачът отдавна беше решен.

На 5 май Слован излиза срещу Банска Бистрица във втори полуфинал за Купата на Словакия, а четири дни по-късно приема втория в класирането на Фортуна Лига Дунайска Стреда и дори при равенство ще е шампион.