Бивш треньор на ЦСКА-София изведе ЧФР Клуж до титлата в Румъния

ЧФР Клуж е новият-стар шампион на Румъния. Отборът спечели титлата за четвърта поредна година, след като снощи се наложи с 1:0 при гостуването си на Ботошани и кръг преди края на сезона стана недостижим за преследвача ФКСБ

С основна заслуга за успеха е бившият старши треньор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску. Специалистът застана начело на ЧФР в края на миналата година, когато тимът беше в криза след раздялата с Дан Петреску, и бързо стабилизира резултатите.

Срещу Ботошани ЧФР Клуж стигна до така ценната победа с автогол на Александру Циганашу в 53-ата минута. Гостите изпълниха корнер, техен футболист стреля с глава, а топката се отклони от Циганашу и влезе във вратата.

ЧФР събра 51 точки, а вторият ФКСБ е с 45 и мач по-малко. В последния кръг двата отбора ще се изправят един срещу друг в Клуж, но дори да изравни съперника си по точки, ФКСБ не може да стане шампион заради по-лошите си показатели в преките двубои,