Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Ново равенство за ФКСБ, титлата се отдалечава (видео)

ФКСБ направи второ поредно равенство в плейофите на румънското първенство и изостава на три точки от шампиона ЧФР Клуж два кръга преди края на сезона. Гостите губеха с 0:2 срещу Сепси на Радослав Димитров, който не игра, но се спасиха от загубата с щурм в последните минути.

Преди седмица ФКСБ стигна само до 2:2 срещу Академика (Клинчени), а снощи записа същия резултат срещу другата приятна изненада в Лига 1. Всички голове в мача паднаха в последните 20 минути. Клаудиу Петрила (69') и Йоан Думитер (71') дадоха преднина на Сепси, но Александру Бузюк намали в 81-ата минута, а в добавенто време Флорин Танасе изравни.

ФКСБ е на второ място в класирането с 45 точки - три по-малко от ЧФР. Двата тима ще се изправят един срещу друг в последния кръг, а преди това грандът от Букурещ ще посрещне Университатя (Крайова).

Равенството позволи на Сепси да се изравни с Университатя на третото място. До края на сезона отборът на Радослав Димитров ще гостува на Академика (Клинчени) и ще е домакин на Ботошани.