Черно море с нова грешна стъпка, “моряците” изпуснаха Ботев в Пловдив (видео+галерия)

Черно море и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. “Моряците”, които преследват заветното седмо място, изпуснаха шанса да се откъснат на 7 точки пред преследвача си Левски, въпреки по-добрата игра, която показаха на “Коматево”. Варненци откриха резултата след попадение на Стефан Станчев (43’), а в средата на втората част резервата Атанас Илиев върна равенството (69’), като отбеляза 15-ото си попадение в елита. И двете попадения паднаха след точни удари с глава.

В 5-ата минута Селиф Сисе опита да изненада вратаря на Черно море Георги Георгиев, който бе излязъл по-напред, но ударът на играча на Ботев излезе в аут. 3 минути по-късно играч на “канарчетата” стреля с глава, но право в ръцете не стража на варненци.

В 15-ата минута Илиан Илиев центрира много опасно ниско по земя към Иса, но нападателят на “моряците” се размина на сантиметри от това да засече и открие. Няколко секунди по-късно Касми опита късмета си от далечна дистанция, но неточно.

56 Ботев (Пловдив) - Черно море 1:1

4 минути по-късно Ботев прекрасно взаимодействие с по едно докосване между Перейра, Току и Филипов доведе до това българският защитник да остане очи в очи с Георгиев. За нещастие на “канарчетата” обаче ударът на Филипов намери напречната греда.

В 24-ата минута Емануел Току намери по прекрасен начин Сисе и успя да го изведе сам срещу вратаря на Черно море. Опитният страж обаче внимаваше, излезе от наказателното си поле и успя да отнеме с чист шпагат.

В 36-ата минута Файсел Касми видя много добре включването на Стефан Велев и успя да го изведе сам срещу Янко Георгиев. Вратарят на пловдивчани обаче излезе добре и скъси ъгъла, като предотврати попадение в своята врата.

В 43-ата минута Черно море все пак удари първи. След изпълнение на корнер Илиан Илиев намери Стефан Станчев в наказателното поле. Капитанът на “моряците” се извиси над всички и с глава засече, за да даде преднина на своя тим. Така защитникът отбеляза по прекрасен начин своя мач номер 200 с екипа на варненци, вкарвайки първия си гол от 2017-а година насам.

Второто полувреме започна на по-ниски обороти, като постепенно Черно море се настани пред вратата на домакините. В 57-ата минута Касми опита удар от границата на наказателното поле, но неточно. Секунди по-късно отново той стреля в аут от дъгата на пеналтерията.

В 69-ата минута Ботев успя да изравни. Тогава влезлият като резерва Па Конате се справи по прекрасен начин с Виктор Попов и успя да пробие по левия фланг на атаката. Футболистът с номер 3 на “канарчетата” центрира към близката греда, където намери непокрития Атанас Илиев, който се разписа с глава.

3 минути по-късно пловдивчани вкараха и втори го, който обаче бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че действително такава имаше.

В 75-ата минута Пабло Гарсия стреля много опасно от пряк свободен удар, като топката се оплете в мрежата, но от грешната страна. В 83-ата минута Виктор Попов опита късмета си от дистанция.

Равенството не е добре дошло в лагера на Черно море. Точката ги откъсва на 5 пред осмия Левски, но “сините” набраха доста добра скорост в последните мачове и е твърде възможно всичко да се реши в последния кръг, когато варненци посрещат столичния тим. Ако днес Левски победи Царско село, разликата между “моряците” и “сините” ще е само 2 точки. За Ботев мачът бе без значение, тъй като момчетата на Азрудин Валентич са залепени за десетата позиция и нямат шанс да настигнат отборите над тях.

БОТЕВ 1:1 ЧЕРНО МОРЕ
0:1 Станчев (43)
1:1 А. Илиев (69)

Стартови състави:

Ботев: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 10. Славчо Шоколаров, 14. Бисер Бонев, 17. Салиф Сисе, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 9. Исмаил Иса

Снимки: Владимир Иванов