Спарта с нова крачка към голямата цел, Минчев се появи в последните секунди

Спарта (Прага) постигна много ценна победа в 32-ия кръг на чешкото първенство. Отборът на Мартин Минчев се наложи с атрактивното 5:4 при визитата си на Млада Болеслав и се настани еднолично на второто място в класирането. Бившият нападател на Черно море се появи в игра буквално секунди преди последния съдийски сигнал.

Спарта се възползва максимално от провала на конкурента си Яблонец, който в събота загуби с 0:1 от Прибрам. По този начин тимът на Павел Върба вече има аванс от три точки в битката за втората позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Снощният мач се превърна в истински голов спектакъл. Томаш Визнер откри за Спарта в 9-ата минута, но в 12-ата Милан Шкода изравни. До почивката двата тима си размениха по още един гол чрез Давид Карлсон (40') и отново Шкода (43').

Второто полувреме беше още по-зрелищно. Яромир Змръхал направи резултата 3:2 за Млада Болеслав, но Давид Ханцко бързо възстанови равенството от дузпа, а после отново той доближи Спарта до победата с втория си гол. Резервата Матей Полидер реши всичко, преди Лукаш Будински да оформи крайния резултат в 4-ата минута на добавеното време.