Спарта си върна второто място, Минчев игра секунди

Спарта (Прага) постигна много важна победа в 31-ия кръг на чешкото първенство. Отборът на Мартин Минчев обърна с 3:1 Виктория (Пилзен) и се изравни по точки с Яблонец, но заема второ място в класирането заради по-добрите си показатели в преките двубои.

Минчев влезе като резерва в първата минута на добавеното време. Малко преди това Давид Ханцко беше вкарал решителния втори гол за Спарта, а в последните секунди на мача се разписа и Адам Карабец.

Двубоят имаше голяма важност и за Виктория, защото отборът се бори за четвъртото място, даващо право на участие в Лигата на конференциите. След загубата тимът от Пилзен е пети, на 4 точки зад Словачко.

Иначе мачът започна много добре за гостите с гола на Якуб Брабец в 11-ата минута, но след почивката Спарта доминираше и изравни с попадение на Хложек в 61-ата минута, а финалният щурм на пражни им донесе нови два гола и ценни три точки.