Локомотив (Пд) загуби ценни точки в битката за второто място

Локомотив (Пловдив) и Берое не успяха да се победят в мач от 3-ия кръг на шампионския плейоф, който бе много важен за "железничарите" в битката за второто място и сребърните медали. Двата тима завършиха наравно 0:0, като гостите играха по-скоро само за честта си, тъй като отдавна загубиха шанс за нещо повече. Пловдивчани търсеха успеха, за да си върнат второто място след спорната служебна победа на ЦСКА-София, присъдена им от БФС заради неявяването на ЦСКА 1948 заради болни състезатели от COVID-19. Иначе и Локомотив, и Берое пропуснаха добри възможности за гол, като със сериозни пропуски се отличиха Парвиз Умарбаев през първото полувреме и Алиун Фал през втората част.

29 Локомотив Пловдив - Берое

Мачът започна с добро темпо, като единственото, което липсваше през първите десет минути, бяха положенията пред двете врати. В 19-ата минута Илиян Стефанов и Ибрахима Конте разиграха добре. Последният върна топката към халфа на заралии, но ударът на Стефанов беше крайно неточен.

Две минути по-късно Локомотив имаше шанса да поведе в резултата, но Парвиз Умарбаев се отчете със срамен пропуск. Той издебна грешка на защита на Теди Мезаг и стража Генадий Ганев, но не успя да насочи удара си в опразнената врата и топката премина покрай дясната греда.

Половин час след началото на мача "смърфовете" създадоха нова добра възможност за гол. Атакуващите футболисти на домакините разиграха добре с едно докосване, а Парвиз Умарбаев пусна мек пас зад гърба на защитата към Бирсент Карагарен. Той се обърна добре в наказателното поле и стреля, но ударът му попадна право в ръцете на Ганев.

Второто полувреме започна силно за пловдивчани, които упражниха натиск в опит да открият резултата. Този натиск обаче беше безплоден и веднъж Димитър Илиев пробва да шутира, като ударът му прелетя над вратата.

Най-чистата възможност за гол през втората част се откри пред Алиун Фал, който открадна топката от Николай Николаев. С мощен дрибъл Фал се устреми към вратата на Илко Пиргов, но останал очи в очи със стража не успя да го преодолее и стреля покрай гредата. Локомотив отговори в 82-ата минута с хубаво центриране на Конар Руан към втора греда, където Николай Николаев изпревари всички и засече с крак. От метър и половина разстояние обаче ударът му мина над вратата.

В 90-ата минута Стив Фуртадо изпусна нервите си и изрита без топка Конар Руан. Главният съдия Никола Попов не се поколеба да вдигне червен картон на футболиста на "зелените".

ЛОКОМОТИВ - БЕРОЕ 0:0

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Николай Николаев, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Александър Иванов;

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Алиун Фал, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Илиян Стефанов;