Хебър с нова грешна стъпка във Втора лига (видео)

Отборите на Хебър и Добруджа завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 32-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение на стадион "Георги Бенковски" реализира Цветан Илиев (61). Точката за състава на Николай Митов донесе Йордан Тодоров (83).

С този резултат тимът от Пазарджик остава на шесто място с актив от 45 точки. Добруджа пък се намира на 12-а позиция с 30 пункта.

След четвърт час Красимир Илиев от Хебър напусна контузен, а мястото му на терена зае Георги Каракашев. В 23-ата минута Евгени Игнатов стреля, но Димитър Илиев се намеси и отрази удара. В 31-ата минута Тодор Чаворски погледна смело напред, след което шутира, но прати топката високо над вратата. Седем минути по-късно Чаворски отново застраши вратата на Илиев, но изстрелът му излезе в аут.

В 60-ата минута Георги Каракашев фаулира Ерик Почански в наказателното поле на Хебър и реферът посочи бялата точка за тима от Добрич. Зад топката застана Цветан Илиев, който с лекота прати топката в долния десен ъгъл на Дебърлиев - 1:0 за Добруджа.

В 77-ата минута гостите организираха добра контраатака, която обаче не завърши с гол. Иван Винков бе изведен зад отбраната на Хебър. Винков напредна с топка в крака и шутира по земя към вратата на домакините, но прекалено леко, за да затрудни Дебърлиев, който спаси.

В 83-ата минута домакините стигнаха до изравнителното попадение. Милен Николов центрира майсторски в наказателното поле към Йордан Тодоров, който простреля стража на Добруджа.

В 90-ата минута "жълтите" направиха невероятен пропуск. Стефан Митев излезе сам срещу стража на домакините, но нападателят стреля в тялото на Петър Деберлиев. При добавката Eрик Почански шутира безобразно, изпращайки кълбото над вратата.

ХЕБЪР – ДОБРУДЖА 1:1

0:1 Илиев (61)
1:1 Toдоров (83)

ХЕБЪР: Петър Деберлиев, Стойчо Папазов, Томислав Папазов, Николай Дичев, Цветелин Тонев, Красимир Илиев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Станислав Маневски, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски;

ДОБРУДЖА: Димитър Илиев, Иван Цачев, Мирослав Пушкаров, Ахмед Адемов, Цветелин Радев, Цветан Илиев, Стефан Митев, Димитър Василев, Иван Винков, Димитър Алексиев, Ерик Почански;