Миньор и Хебър не успяха да се победят! Битката за плейофа продължава

Отборите на Миньор (Перник) и Хебър завършиха наравно 2:2 в изключително интересен мач от 31-ия кръг на Втора лига, в който имаше положения и пред двете врати. Божидар Васев (9) изведе домакините напред, но Тодор Чаворски (12) изравни от дузпа малко след това. През второто полувреме Евгени Игнатов (49) направи пълен обрата за гостите. Божидар Васев (80) обаче възстанови равенството след прекрасно изпълнение на фаул. Към момента домакините са на осма позиция с 35 точки в класирането. Хебър пък е на шесто място с 44 точки, като борбата второто и трето място, даващи право на плейоф за промоция в efbet Лига, продължава.

В 9-ата минута Миньор откри резултата. Божидар Васев беше изведен зад защитата на Хебър и с добър удар преодоля Любенов.

Радостта на домакините не трая дълго, защото много бързо играч на Хебър падна в наказателното поле, подвеждайки съдията, че има съприкосновение с вратаря Леонтиев. Въпреки претенциите на домакините, че не е имало нарушение, то съдията отсъди наказателен удар. От бялата точка Чаворски възстанови равенството с безпощаден удар.

В следващите минути Божидар Васев пропусна чудесна възможност да се разпише и да изведе Миньор напред. В 29-ата минута Хамдиев напредна добре отляво, беше затворен от съперник, падна в наказателното поле в опит да си спечели дузпа, но съдията не се подведе и посочи - аут.

В 49-ата минута обратът за Хебър стана факт. Евгени Игнатов беше намерен с чудесно подаване по левия фланг, което елиминира защитата на домакините. За Игнатов остана да преодолее стража Даниел Леонтиев и той го направи, без да се замисли.

В 65-ата минута Божидар Васев стреля от движение от пеналтерията, но ударът му премина встрани от вратата и Александър Любенов не трябваше да се намесва. Минута по-късно капитанът на гостите улови топката след шут на Четин Садула. В 75-ата минута пред Мирослав Будинов се откри най-добра възможност за гол през второто полувреме. Нападателят на "чуковете" надскочи Николай Дичев, но не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата.

Десет минути преди края на редовното време по-добрите действия на футболистите на Миньор дадоха резултат. Божидар Васев изпълни блестящо фаул от дясната страна на атаката на домакините, като с левия си крак намери далечния ъгъл на вратата зад Любенов.

В самия край на двубоя Хебър можеше да стигне до победата. В последния момент Андреас Васев се намеси при удар на нападател фронтално срещу вратата. В добавеното време и Хебър можеше да измъкне трите точки, но Мирослав Будинов направи срамен пропуск с глава не метър от голлинията.

МИНЬОР - ХЕБЪР 2:2
1:0 Божидар Васев (9)
1:1 Тодор Чаворски (12 д)
1:2 Евгени Игнатов (49)
2:2 Божидар Васев (80)

МИНЬОР: 1. Леонтиев, 20. А. Васев, 3. Славчев, 4. Купенов, 14. Садула, 30. Б. Васев, 8. Слишков, 9. Будинов, 17. Вълчанов, 6. Христов

ХЕБЪР: 95. Любенов, 14. Дичев, 3. Ташолов, 39. Хаджиев, 18. Тонев, 19. Каракашев, 28. Янков, 8. Игнатов, 77. Хамдиев, 99. Чаворски, 15. Петков