Кьолн пропусна дузпа в ключов момент и изпадането "чука на вратата"

Вероятността Кьолн да изпадне става все по-реална, след като днес тимът допусна тежко домакинско поражение с 1:4 от Фрайбург в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Отборът остава само с две срещи на разположение, за да не финишира на 17-а позиция. 16-ият отива на бараж срещу третия от втория ешелон, а Шалке 04 вече се сбогува с мястото си в елита.

Независимо изразителната като резултат загуба, “козлите” не бяха далеч от точката. Кьолн даже изпусна дузпа, после изоставаше само с 1:2 до добавеното време, ВАР не му призна гол за 2:2, след което гостите нанизаха още две попадения. Фрайбург изпрати домакините в нокдаун с два гола в рамките на две минути през първата част, дело на Нилс Петерсен (18’) и Ермедин Демирович (20’).

Кьолн се надигна чак след почивката, когато също можеше много набързо да изравни. В 50-ата Себастиан Андерсон намали на 1:2, а в 58-ата съдията посочи бялата точка пред вратата на Фрайбург за доста спорно единоборство. Ондрей Дуда обаче се подхлъзна при изпълнението на дузпата и топката излетя над гредата.

"Козлите” продължиха да търсят "хикса" и като че ли го бяха постигнали, след като в първата минута на продължението Ян Тийлман се разписа. ВАР обаче сигнализира за засада и гол нямаше. В оставащите няколко минути Кьолн даже допусна още два, реализирани от Винченцо Грифо и Йонатан Шмид.