Славия с важна стъпка към спасението

Славия победи с 2:0 Ботев (Враца) в мач от втория кръг на четворката, бореща се за спасение в efbet Лига. "Белите" бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата и заслужено стигнаха до успеха. Той можеше да бъде и по-изразителен, след като домакините пропуснаха и дузпа, а гостите играха повече от половин час с човек по-малко. Автори на попаденията бяха Калоян Кръстев и Питър Макрилос.

Така Славия изскочи на първо място в четворката, бореща се за оставане. “Белите” са с 27 точки на върха, докато Ботев остава втори с 25. Трети е тимът на Монтана с 24, а на дъното е Етър с 22.

Резултатът бе открит от домакините в 12-ата минута. Тогава след центриране от пряк свободен удар Калоян Кръстев засече топката във вратата си глава.

В началото на втората част "белите" получиха право да изпълнят дузпа. Чавдар Ивайлов задържа в наказателното поле Радослав Кирилов, за което съдията посочи бялата точка, а халфът на гостите получи втори жълт картон. При изпълнението Питър Макрилос вкара топката във вратата, но реферът сметна, че при изпълнението играчи на Славия са навлезели в наказателното поле по-рано от позволеното и изпълнението трябва да бъде повторено. При втория си опит обаче Дамян Дамянов спаси удара на австралиеца.

В 82-ата минута на мача все пак Макрилос реализира. Кирилов стреля към вратата. Дамянов отрази удара му, но топката отиде на крака на халфа и той на празна врата реализира.

До края на срещата Ботев се опита да се активизира, но натискът на тима не доведе до нищо, а и времето не стигна за повече надежди на тима на Васелин Великов.

СЛАВИЯ 2:0 БОТЕВ (ВРАЦА)
1:0 Кръстев (12)
2:0 Макрилос (82)

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 3. Томбак, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 17. Дост, 77. Вълчев, 7. Макрилос, 71. Стоев, 10. Кирилов, 9. Кръстев

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Дамянов, 37. Керчев, 18. Миланов, 77. Николов, 5. Ничев, 24. Н’Диайе, 23. Златински, 17. Ивайлов, 10. Атанасов, 9. Генов, 20. Бабунски

Снимка: Bulphoto