Тухел: Рано е да говорим за финала

Мениджърът на Челси Томас Тухел поздрави отбора за достигането до финала в Шампионската лига. Лонданчани отстраниха Реал Мадрид след 1:1 в испанската столица и победа у дома с 2:0. Съперник на Челси във финала на 29 май в Истанбул ще бъде Манчестър Сити.

Челси подчини Реал Мадрид и е на финал (видео + галерия)

"През първото полувреме ни беше тежко. Реал владеше топката и ни създаваше неприятности. Ние разчитахме на контраатаки и не се предавахме в защита. През второто полувреме заиграхме отлично и можехме да стигнем до ранен гол. Класирането на финал е изключително постижение, поздравявам отбора.

Да се говори отсега за финала е прекалено рано, защото всичко може да се случи до 29 май, травми например. Надявам се да сме в пълен състав и добра форма за този важен мач. Искаме да стигнем до край. Много се радвам за постигнатото, признателен и благодарен съм за предоставената възможност", коментира Тухел.