Валентич: Ако не бяхме останали с 10 души, можехме да вкараме още

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич коментира загубата на своя тим от Черно море в мач от първата четворка на втората осмица на efbet Лига. "Моряците" се наложиха с 3:1 над "канарчетата", като пловдивчани изиграха срещата и с човек по-малко.

Черно море наказа грешките на Ботев (Пловдив) и нанесе поредно поражение на "канарчетата"

"Имаше напрежение преди двубоя. Имаше начин, по който искахме да играем. Трябваше да играем с 4-ма в защита, но не знаеш какво ще стане. Само индивидуалните грешки ни провалиха. След 0:2, когато вкарахме гол, имахме своите възможности.

Недоволен съм от червения картон, ако го нямаше, можехме да вкараме още. Играем обаче срещу невероятен отбор, особено тяхната офанзивна линия. През второто полувреме имахме две възможности да покажем, че ще се борим за този клуб и че не искаме да губим толкова много мачове. Виждам огромна дисциплина през втората част и тя доведе до две положения.

За нас всеки двубой е подготовка за следващия сезон, искаме да се подобрим. Видях доста добри неща, трябва да продължим да работим и следващия мач да сме по-добре.

Имахме практическа дисциплина, но в отбрана се случват индивидуални грешки. Понякога играеш по-добре, но в някои дни не се получава. Ние не играем лошо като отбор. През втората част имахме две добри положения с 10 души, за да си печеливш отбор обаче трябвва през цялото време да си концентриран", заяви наставникът на Ботев.

Относно следващия мач с Левски, Валентич заяви:

"Всеки знае, че това е голям мач. Всеки мач обаче носи три точки. Искам да видя моят тим да се подобрявя след всяка тренировка. Ще изиграем този двубой с увереност. Трябва да дадем всичко от себе си не само срещу Левски, искаме да спечелим няколко мача преди края на сезона".