Черно море наказа грешките на Ботев (Пловдив) и нанесе поредно поражение на "канарчетата"

Черно море надви Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от групата от седмо до десето място на efbet Лига. Родриго (3) изведе "моряците" напред, а две минути по-късно удвои от дузпа. Атанас Илиев (25) намали с мощен удар, но Зе Гомеш (36) отново възстанови преднината от два гола за "моряците", с което оформи и крайния резултат. "Канарчетата" играха и с човек по-малко, след като Филип Филипов получи втори жълт и респективно червен картон в края на първото полувреме. Варненци продължиха с доброто си представяне от последните мачове и вече в 7 мача са без загуба. Ботев от своя страна записа четвърто поредно поражение и вече дори няма шанс математически да се бори за седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа.

След само три минути игра Родриго изведе Черно море напред в резултата. Грешка на Филип Филипов позволи на бразилеца да влезе в наказателното поле. Родриго си отвори коридор за изстрел, а след рикошет в краката на Виктор Генев и Марио Младеновски ударът стана неспасяем за Георги Аргилашки.

Само две минути по-късно ситуацията за "канарчетата" стана много тежка. Филип Филипов задържа Родриго в наказателното поле. Бразилецът падна, а това беше достатъчно за главния съдия да посочи бялата точка. Зад топката застана именно Родриго, който прати Аргилашки в обратния ъгъл за 2:0.

В 15-ата минута Васил Панайотов бе близо до това да отбележи красиво попадение от много сериозна дистанция. Аргилашки обаче внимаваше и отрази удара. По-добрите действия от страна "моряците" продължиха и в следващите минути. В 18-ата Родриго проби до пеналтерията, след което стреля. След рикошет топката излезе в ъглов удар, като топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 25-ата минута Атанас Илиев върна "канарчетата" в мача, възползвайки се от подхлъзване на Стефан Станчев в наказателното поле. Това позволи на нападателя на Ботев да шутира мощно под гредата и да не остави никакви шансове за намеса на стража Георги Георгиев.

В 36-ата минута Зе Гомеш отново наказа грешка в защитата на Ботев. Този път Родриго центрира от десния фланг, а Гомеш се вклини отлично между Младеновски и Филип Филипов, изпреварвайки последния. Футболистът на Черно море протегна крак и насочи удара си във вратата на Аргилашки.

Лошото представяне на Филип Филипов приключи в 41-ата минута, тъй като защитникът беше изгонен. Бранителят фаулира Илиан Илиев-младши с шпагат отзад, за което получи втори жълт и респективно червен картон. В 43-ата минута хеттрикът беше близо за Родриго, но ударът му мина над вратата.

През второто полувреме чисти голови положения до 60-ата минута липсваха. В 61-ата минута Пабло Гарсия бе близо до това да засече центриране на Родриго Вилела на метър от голлинията. Той обаче се размина с топката. Минута по-късно удар на Родриго премина покрай вратата на Аргилашки.

В 80-ата минута Марио Младеновски пробва да застраши вратата на Георги Георгиев, но без успех.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПД) 3:1
1:0 Родриго (3)
2:0 Родриго (5 д)
2:1 Атанас Илиев (25)
3:1 Зе Гомеш (36)

Стартови състави:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш

Ботев: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 7. Хосе Мартинс, 9. Атанас Илиев, 13. Мишел Еспиноза, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров