Слован и Божиков са на една победа от титлата

Васил Божиков изведе с капитанската лента Слован (Братислава), а отборът надви с 3:2 като гост Жилина и вече е само на един мач от титлата в Словакия. Слован има аванс от 10 точки пред Дунайска Стреда 4 кръга преди края на сезона. Ако следващия уикенд грандът от Братислава спечели гостуването си на Търнава, първото място ще е гарантирано.

Срещу Жилина се разписаха Рфаел Ратао в 38-ата минута и Владимир Вайс в 86-ата от дузпа. Бенсън Ананг от домакините пък си вкара автогол в 19-ата минута. Жилина намери сили да изравни за 2:2 с попадения на Ян Минарик и Ян Бернат, но в края не удържа натиска на Слован.

За гостите като резерва в последните минути се появи бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт.