Пет гола за едно полувреме пратиха Борусия (Д) на финал, талант получи тежка контузия

Борусия (Дортмунд) е вторият финалист за Купата на Германия. "Жълто-черните" разгромиха втородивизионния Холщайн (Кил) с 5:0, като всички попадения паднаха още до почивката. Първите два гола бяха дело на Джовани Рейна, а след него се разписаха Марко Ройс, Торган Азар и Джуд Белингам. В спора за трофея отборът на Един Терзич ще срещне РБ Лайпциг, който вчера елиминира след продължения Вердер (Бремен).

Радостта на Борусия беше помрачена от тежката контузия на Матеу Морей. Младият испанец огъна много лошо крака си в средата на второто полувреме, едва десетина минути след като замени Лукаш Пишчек. Халфът беше изнесен на носилка пред уплашените погледи на съотборниците си.

Ерлинг Холанд пропусна двубоя на "Сигнал Идуна Парк" заради травма. И без него обаче Борусия демонстрира, че разполага с впечатляващ офанзивен потенциал. Холщайн не можа дори да се доближи до подвига с елиминирането на Байерн (Мюнхен) от турнира. Гостите трябва да са доволни, че след почивката съперникът им рязко намали темпото и не се стигна до по-стряскащ резултат.

Трябва да се отбележи, че до неотдавна част от футболистите на Холщайн бяха под карантина и липсата на игрови ритъм се усети. Това призна и треньорът Оле Вернер, който видя как тимът му рухва след първия четвърт час.

18-годишният Рейна откри резултата в 16-ата минута след пас на Джейдън Санчо. Аамериканецът ознаменува своя мач номер 60 за "жълто-черните" с още едно попадение в 23-ата минута, този път след асистенция на Рафаел Герейро.

Три минути по-късно Марко Ройс вкара за 3:0. Грешка в защитата на гостите беше в основата на гола на Азар в 32-ата минута, а в 41-ата Белингам с помощта на рикошет съвсем отчая тима от Кил.

Уморени от натоварения график в последната седмица, играчите на Холщайн нямаха никакви сили да се противопоставят. Тези на Борусия джентълменски свалиха оборотите след почивката и не се стремяха на всяка цена да стигнат до по-изразителна победа.

Лошата новина за Борусия беше контузията в коляното на Морей. Това още повече демотивира "жълто-черните", които отдавна си бяха гарантирали първи финал за Купата на Германия от 2017 година насам. Сблъсъкът за трофея ще се състои на 13 май в Берлин.