Борусия (Дортмунд) тресна Волфсбург като гост с два гола на Холанд и се доближи само на точка от зона ШЛ

Борусия (Дортмунд) записа важна победа с 2:0 в гостуването си на един от преките си кокуренти за класиране в зона Шампионска лига - Волфсбург и по този начин запази надеждата жива. И двете попадения за дортмундци бяха дело на Ерлинг Холанд, който се разписа по веднъж в двете полувремена, а в 60-ата минута играчите на Един Терзич останаха и с човек по-малко след изгонването на Джуд Белингам.

Играчите на Волфсбург започнаха доста активно срещата и в първите минути изглеждаха по-опасния от двата тима. Дортмундци обаче взеха ранна преднина в 11-ата минута, когато необмислено връщане назад от играч на Волфсбург бе откраднато от притичалия Ерлинг Холанд, който напредна отлично и преодоля вратаря за 1:0.

Играчите на Волфсбург направиха отлична атака в 38-ата минута, но изведеният в наказателното поле Яник Герхард стреля встрани от вратата. В 43-ата минута Холанд пое една изчистена от малко пред наказателното поле топка, задържа я добре, но подаването му към Марко Ройс не бе изиграно по най-добрия начин от капитана на гостите.

В 52-ата минута отличен изстрел с глава на Мануел Аканджи след корнер бе изчистен току пред голлинията от бранител на “вълците”. В 59-ата минута дортмундци останаха с човек по-малко, когато Джуд Белингам направи необмислено нарушение в средата на терена, което доведе до втори жълт и съответно червен картон за младока.

Десет минути след това сериозна грешка на домакините в разиграването пред наказателното поле даде възможност на Дахуд да отнеме топката, след което я подаде към Холанд, който стартира зад центъра, надбяга защитник и сам срещу вратаря отбеляза второто си попадение за 2:0. Няколко минути по-късно норвежецът можеше да оформи своя хеттрик, но стреля неточно с глава след добро центриране. До края на мача футболистите на Волфсбург така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Марвин Хитц и се отчетоха единствено с няколко изстрела.

Тази победа доближи Борусия (Дортмунд) (55 т.) само на точка от Айнтрахт (Франкфурт) (56т), които са четвърти, и на 2 от Волфсбург (57т).