Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Барселона погледна към върха, но се сгромоляса насред "Камп Ноу" (видео)

Отборът на Гранада постигна обрат и записа изненадваща победа с 2:1 над Барселона насред "Камп Ноу" в отложен двубой от 33-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси (23') даде преднина на домакините, която беше заличена от головете на Дарвин Мачис (63') и Хорхе Молина (79'). Така каталунците не се възползваха от възможността да превземат върха в класирането, а за гостите това беше първи успех на този стадион в тяхната история.

Роналд Куман направи три промени в стартовия си състав след победата с 2:1 над Виляреал. В защита Самюел Юмтити замени Клеман Лангле, а в халфовата линия Сержиньо Дест и Педри отстъпиха местата си на Сержи Роберто и Илаиш Мориба. Двамата нападатели в схемата 3-5-2 отново бяха Антоан Гризман и суперзвездата Лионел Меси. Гостите бяха подредени в 3-4-2-1 с Роберто Солдадо на върха на атаката.

В 9-ата минута Жорди Алба опита удар, който претърпя рикошет и доведе до корнер. В 19-ата Гризман стреля по земя, но Аарон Ескандей улови топката. В 23-ата Меси направи двойно подаване с Гризман, което му даде възможността да открие резултата в полза на своя тим. В 29-ата Янхел Ерера реши да шутира, но не намери целта. В 36-ата Меси изскочи сам срещу Ескандей, който успя да отклони удара му в корнер. При последвалото му изпълнение Юмтити стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 47-ата минута Гризман стреля, но го направи неточно. В 53-ата Роберто опита воле, което излезе в аут. В 63-ата минута грешка на Оскар Мингеса позволи на Мачис да овладее топката и да я прати в противниковата мрежа за 1:1. Само три минути по-късно Куман беше изгонен от пейката си с червен картон. В 78-ата Гризман намери Жерард Пике пред противниковата врата, но отиграването на защитника прати топката в аут. При следващата атака на гостите Адриан Марин центрира към Молина, чийто удар с глава донесе пълния обрат в мача. В оставащите минути домакините се постараха да вкарат поне изравнително попадение, но не успяха да избегнат второто си домакинско поражение за сезона.

Така Барселона остана трети в класирането с актив от 71 точки или с две по-малко от лидера Атлетико Мадрид. Гранада запази осмото си място, но вече е с 45 спечелени пункта.

БАРСЕЛОНА - ГРАНАДА 1:2

1:0 Меси (23')

1:1 Мачис (63')

1:2 Молина (79')

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Пике, Юмтити, Роберто, Де Йонг, Бускетс, Мориба, Алба, Меси, Гризман

Гранада: Ескандей, Перес, Санчес, Диас, Фулкие, Ерера, Брайс, Кини, Суарес, Мачис, Солдадо