Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Колтън Херта оцеля и триумфира в Сейнт Пийт в Индикар (видео)

21-годишният Колтън Херта записа своята четвърта победа в американските серии Индикар след като оцеля под напрежението, на което бе подложен от дуото на Penske Джоузеф Нюгардън и Симон Пежно с Гран При на Сейнт Пийт. Пилотът на Andretti стартира 100-обиколковата надпревара от пол-позишън и въпреки наложената преса той води в 97 от туровете, като единствено изпускаше лидерството по време на своите пит стопове.

Във финалната третина на състезанието Херта имаше тежката задача да задържи зад себе си Нюгардън и Пежно при два рестарта, когато пилотите на Капитана бяха с по-меките сликове. Той обаче се справи по перфектен начин с това и заслужено се поздрави с успеха. Втори на 2.4 секунди зад Херта завърши победителят от миналогодишното издание на надпреварата във Флорида – Нюгардън, а трети на 3.8 зад своя съотборник остана Пежно.

Доскорошният пилот на отбора на Хаас във Формула 1 Ромен Грожан завърши своята първа улична надпревара в Индикар на 13-о място. Френският състезател на Dale Coyne Racing успя да прогресира с пет позиции спрямо своето място на старта, след едно чисто състезание. За разлика от състезанието на „Барбър“ преди седмица, този път Грожан не спечели надпреварата сред новобранците, като тази чест се падна на Скот Маклохлин (Penske), който пресече финалната линия две места пред французина. Третият новак и седемкратен шампион в сериите НАСКАР Джими Джонсън (Chip Ganassi Racing) остана едва 22-и, като бе последен от завършилите надпреварата. 45-годишният американец имаше две по-сериозни непредизвикани грешки в хода на дистанцията и финишира с пасив от пет тура.

Победителят от Гран При на Алабама преди седмица Алекс Палоу (Chip Ganassi Racing) финишира едва 17-и по улиците на Сейнт Пийт, но запази водачеството си в генералното класиране с актив от 67 точки. Втори с 65 е Уил Пауър (Penske), който завърши вчерашната надпревара на осмата позиция, а топ 3 в шампионата се затваря от действащия носител на титлата Скот Диксън (Chip Ganassi Racing). Шесткратният първенец финишира пети във вчерашния ден и има равен точков актив с този на Пауър. След успехът си в Сейнт Пийт Херта се изкачи до третото място в генералното класиране с 62 пункта.

Сезон 2021 в Индикар продължава този уикенд с две надпревари по високите виражи на овала в Тексас.

Снимки: © IndyCar