Три червени картона и две дузпи не стигнаха на Ахмедов и Нефтчи за победа (видео)

Българският нападател Ахмед Ахмедов се появи за броени секунди на терена в мача на Нефтчи (Баку) като гост на Сабах от 24-ия кръг на първенството на Азербайджан. Срещата завърши 2:2, а Ахмедов влезе на мястото на Папе Мбоджи в добавеното време, когато Нефтчи отчаяно търсеше победата.

Тамкин Хализада откри за Сабах в 24-ата минута от дузпа, а в 30-ата Рамил Шейдаев вкара втори гол за домакините. До края на полувремето Намик Алескеров намали от дузпа, а в 60-ата минута Нефтчи получи нов нказателен удар и Алескеров отново не сбърка. За нарушението Бахлул Мустафазада получи червен картон.

Гол на звездата на Нефтчи Кейсуке Хонда беше отменен заради засада. В 86-ата минута Филип Иванович остави Сабах с 9 човека, а в 89-ата червен картон получи и авторът на първия гол Халилзада. С трима футболисти по-малко Сабах се окопа в наказателното си поле, но не допусна нов гол.

Заради грешната стъпка Нефтчи изостана на три точки от водача Карабах. До края на сезона остават 4 кръг, а в последния от тях двата претендента за титлата се изправят един срещу друг.