Нефтчи спечели дербито на върха, Ахмедов не дебютира (видео)

От Нефтчи Баку изкушили Ахмедов с двойно по-висока заплата

Ахмед Ахмедов не беше в групата на Нефтчи (Баку) за дербито срещу Карабах от 15-ия кръг на първенството на Азербайджан. Българският нападател пристигна в тима преди броени дни под наем от ЦСКА-София, но засега дебютът му се отлага.

Нефтчи спечели с 2:1 в изключително нервен двубой. Гостите авършиха с 8 човека и изместиха съперника си от първото място в класирането. В герой за отбора от Баку се превърна халфът Намик Алескеров, който вкара и двата гола.
Алескеров откри резултата в 28-ата минута, малко след като съотборникът му Омар Булудов получи червен картон. В 58-ата минута Махир Емрели изравни, след което започна истинската драма. Кевин Медина от Карабах също беше изгонен, но численото равенство не се запази дълго защото червения цвят видя и Мамаду Кане от гостите.

В 75-ата минута Нефтчи получи дузпа, реализирана от Алескеров. В добавеното време гостите получиха трети червен картон, този път на Войслав Станкович, но устиската победата и вече са с точка пред Карабах.