Спартак (Плевен) надви Партизан

Спартак победи с 1:0 гостуващия му Партизан (Червен бряг) в поредното дерби на Плевенска област. Двубоят бе от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Боримир Карамфилов реализира единственото попадение в 63-ата минута, когато вкара в мрежата отбитата от Веселин Ганчев топка след удар на Андриян Димитров. През първото полувреме гостите повече владееха топката, а вратарят Станислав Антонов, играещ днес в атака, беше най-добрият на терена. Съотборниците му създадоха няколко ситуации пред противниковата врата. Лидерът на плевенчани Иво Иванов пък пропусна да открие резултата на домакините.

Те владееха иницитивата след почивката. Заложиха на бързи контраатаки, някои от които доведоха до сериозни опасности пред червенобрежката врата. Веднъж Андриян Димитров стреля във вратаря. После Павел Петков пропусна да вкара. След това пък Мирослав Антонов не уцели вратата от границата на наказателното поле. В 78-ата минута Иво Иванов извърши нарушение и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. Играта на Партизан се влоши в последния половин час след излизането на Дилян Димитров.