Олимпиакос отново не се затрудни с АЕК

Шампионът на Гърция Олимпиакос записа трета поредна победа на АЕК от началото на годината. Този път отборът на Педро Мартинш се наложи само с 2:0, след като в предишните две дербита вкара общо 8 гола. И двете попадения паднаха след почивката, а техен автор стана Брума.

Португалското крило откри резултата в 50-ата минута след пас на Юсеф Ел Араби, а в добавеното време сложи точка на спора, наказвайки груба грешка на защитник на АЕК.

В друг мач от първата шестица на плейофите ПАОК и Панатинайкос направиха 0:0. Бившият халф на ЦСКА-София Юнус Санкаре игра 57 минути за "детелините". ПАОК създаде повече положения, но Карол Швидерски пропусна най-чистите от тях.

Арис стигна само до 1:1 при гостуването си на Астерас Триполис и не успя да се откъсне пред ПАОК. Двата тима имат по 58 точки, а Олимпиакос, който отдавна си осигури титлата, е с 82. АЕК е 4-и с 55 точки, пред Панатинайкос с 51 и Астерас Триполис с 45.