Олимпиакос взе дербито с Пао и е шампион на Гърция за 46-и път

Олимпиакос спечели шампионската титла за Гърция за рекорден 46-и път в своята история! Това се случи по най-хубавия за клуба начин, след успех в дербито с Панатинайкос от 3-ия кръг на шампионския плейоф в гръцката Суперлига. "Червено-белите" спечелиха срещата с 3:1 и по този начин вече са недостижими на върха, след като по-рано през деня преследвача Арис загуби с 1:3 от АЕК и вече и математически няма как да измести състава от Пирея от първата позиция до края на сезона.

Пао пръв взе преднина в мача с гол на Федерико Македа в 31-ата минута, но след това Олимпиакос пое контрола и с попадения на Кока в 45-ата и 71-ата и Брума в 97-ата минута отказаха своя съперник. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но още две техни попадения не бяха признати заради засада и нарушение.

След тази победа Олимпиакос е лидер със 76 точки, пред Арис с 54 и ПАОК с 51. Панатинайкос е чак 5-и с 49 точки.

Така Олимпиакос прибави 46-ата титла на Гърция във колекцията си, като тимът има и 28 Купи и 4 Суперкупи на страната във витрината си. Постижението е още по-впечатляващо, като се има предвид, че всички останали отбори в южната ни съседка имат спечелени общо 39 титли.