Вече нищо не може да спре Божиков за трета титла на Словакия

Слован (Братислава) на национала Васил Божиков докосва трета поредна шампионска титла в Словакия, след като в 4-ия кръг на плейофите завърши 2:2 като гост на големия си съперник Дунайска Стреда. Шест кръга преди края тимът на българина запази аванса си от 13 точки пред съперника и теоретично може да триумфира с трофея още в следващия кръг при домакинството си на Спартак (Търнава). Слован има 62 точки, Дунайска стреда е с 49, а трети е Жилина с 45.

Божиков, който е и капитан на Слован, остана на терена през всичките 90 минути. За него това ще е трети златен медал от местния шампионат. Срещата беше оцветена с четири гола, две дузпи и дълго чакане на ВАР-стаята за определени ситуации.

На “МОЛ Арена” в Дунайска Стреда гостите на два пъти излизаха напред в резултата. И двата гола за 10-кратният шампион на Словакия в ерата на независимостта вкараха легионери - Дейвид Холман откри от дузпа в 6-ата минута, а Кенан Байрич направи 1:2 в 77-ата. За домакините венецуелецът Ерик Рамирес винаги успяваше да изравни, като за 1:1 стана от дузпа в 53-ата минута. Второто попадение на Рамирес дойде в последните минути.