Предстои зрелище: Надал срещу Циципас в спора за титлата в Барселона

11-кратният шампион Рафаел Надал се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 1.57 милиона евро. Матадора който е номер 1 в схемата, победи без проблеми сънародника си Пабло Кареньо-Буста с 6:3, 6:2 за 89 минути.

Надал поведе с 5:1 в първия сет с два пробива, след което загуби подаването си, но в деветия гейм затвори първия сет. Във втората част той спечели първите четири гейма, след което стигна до крайния успех с втория си мачбол. На финала утре испанецът ще играе срещу Стефанос Циципас от Гърция.

Номер 2 в схемата Циципас елиминира италианеца Яник Синер с 6:3, 6:3 за 83 минути. Така той продължи силната си серия на клей с девета поредна победа без загубен сет, след като през миналата седмица спечели първата си титла в сериите "Мастърс" в Монте Карло.

Циципас има само две победи в осем мача срещу Рафаел Надал, от когото загуби на финала в Барселона през 2018 година.

Снимки: Gettyimages