Надал надви Нишикори и се класира на четвъртфинал в Барселона

Надал, който има 11 титли в Барселона, затвори на нула първия сет и изглеждаше близо до лесна победа, но японецът заигра много успешно близо до мрежата и изравни с 6:2. Испанецът обаче спечели два пробива в решаващия сет и вкара втория мачбол с печеливш удар от форхенд на линията, затваряйки мача в 140-ата минута по часовник,

Поставеният под номер 1 в турнира испанец, все още не се намира във върхова форма и това си пролича от втория сет с Нишикори. Всичко започна със загубата срещу Андрей Рубльов на четвъртфиналите в Монте Карло и проблемите се затвърдиха срещу Иля Ивашка от Беларус в Барселона. Испанецът даде сет на 111-ия в света в сряда, което е крайно нетипично за него.

Нишикори пък бе победител в Барселона през 2014 и 2015, възползвайки се отсъствието на Надал заради различни контузии.