Уест Бром се разправи със Саутхамптън (видео)

Уест Бромич Албиън разби като домакин с 3:0 Саутхамптън в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. Така УБА записа втора поредна гръмка победа в Премиър лийг, след като преди малко повече от седмица шокира Челси с 5:2 в Лондон.

Още в 4-ата минута бе отменен заради засада гол на Мбайе Диан за Уест Бром, а в 32-ата домакините излязоха напред в резултата след точно изпълнена от Матеус Перейра дузпа. Именно бразилецът бе съборен в наказателното поле от вратаря на гостите Фрейзър Форстър, за да бъде отсъден 11-метровият наказателен удар.

В 35-ата минута играчите на Сам Алардайс поведоха с 2:0, след като наказаха грешка на футболист на "светците", който се опита да върне топката към свой съотборник, но я подари на Диан, а той асистира с центриране отляво на Мат Филипс

В 69-ата минута Калъм Робинсън се озова в отлична позиция пред вратата на Форстър и майсторски го преодоля, правейки резултата 3:0.

В самия край на срещата гостите имаха отличен шанс за почетно попадение, но в четвъртата минута на добавеното време майсторът на преките свободни удари и статичните положеня Джеймс Уорд-Праус пропусна дузпа. Така Уест Бром събра 24 точки, но остава на предпоследното 19-о място в класирането, на 8 точки от намиращия се на спасителната 17-а позиция Нюкасъл. Саутхамптън пък е 14-и с 36 точки.