Лудогорец разпиля ЦСКА 1948, Десподов се развихри (видео)

Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА 1948 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и си върна деветте точки преднина пред втория Локомотив (Пловдив) шест кръга преди края на първенството.

С два гола и асистенция се отличи Кирил Десподов. Той се разписа в 40-ата и 61-ата минута. Другите две попадения бяха дело на Жосуе Са (35) и Ангел Лясков, който си отбеляза автогол в 45-ата минута.

Разградчани заложиха на състава, който преди няколко дни надигра с 3:0 Левски на "Герена". Гостите бяха без две от звездите на тима - Васил Шопов и Галин Иванов, които през първата част останаха на пейката. Поради травма не игра Венцислав Василев, а Митко Митков и Денислав Александров не взеха участие срещу бившия си тим.

Лудогорец наложи натиск още с първия съдийски сигнал, а червените приеха играта в собствената си половина. Първата по-добра атака стана факт в 4-ата минута, когато Текпетей центрира към Десподов, а националът на България стреля с глава в аут.

В 9-ата минута Недялков изведе Текпетей зад отбраната на гостите, крилото преодоля Наумов, но докато се чудеше на кого да подаде, топката излезе в аут.

В 13-ата минута Сисиньо направи отлично двойно подаване с Кешерю, последва подаване на бразилеца към непокрития Текпетей. Последва шут по земя от 7-8 метра, но Александров изби пред голлинията.

След тази ситуациия разградчани продължиха да държат топката, но положенията пред вратата на гостите липсваха. Нещата се промениха в 35-ата минута, когато Лудогорец откри резултата. Десподов центрира от корнер на близката греда, а Текпетей стреля опасно с глава. Наумов успя да избие, но Са вкара с добавка от метър.

Пет минути по-късно разградчани удвоиха, възползвайки се от груба грешка на Наумов. Вандерсон пресече пас на стража на червените, след което пусна към Десподов и българският футболист вкара на празна врата за 2:0.

Орлите не спряха дотук и в 45-ата минута си подпечатаха победата с трети гол. Каули преодоля Чочев, след което намери отляво Десподов. Крилото на домакините центрира много опасно с външен фалц по земя към Сисиньо. Лясков опита да пресече подаването, но си вкара автогол.

Първото положение за втората част отново бе пред вратата на софиянци. Текпетей подаде към Недялков в 51-ата минута, защитникът върна към Кешерю, но твърде силно и румънецът не успя да реагира, а след рикошет в тялото му топката излезе в аут.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 отправи първия си изстрел по посока на противниковата врата. Негов автор бе Чочев след подаване на резервата Галин Иванов, но той не застраши Кахлина, излизайки в аут.

Лудогорец вкара четвърти гол в 61-ата минута след добра комбинация Кешерю-Десподов. Румънецът изведе своя съотборник фронтално сам срещу Наумов и крилото пусна технично топката покрай вратаря за 4:0.

В 71-ата минута Наумов спаси опасен удар на Сисиньо по земя.

До края на мача домакините продължиха да доминират и имаха още няколко шанса за попадение, но не успяха да ги оползотворят и срещата приключи при 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 4:0

1:0 Жосуе Са 35
2:0 Кирил Десподов 40
3:0 Ангел Лясков 45 авт.
4:0 Кирил Десподов 61

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кахлина, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 32. Са, 3. Недялков, 25. Баджи, 95. Каули, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 37. Текпетей, 28. Кешерю

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 87. Петров, 3. Пиргов, 5. Минков, 4. Лясков, 28. Личев, 18. Чочев, 7. Топузов, 20. Бастунов, 70. Русев