Локо (Пд) удари и Левски, "сините" продължават да трупат загуби и да не се разписват (видео)

Тимът на Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Левски в дербито от 25-ия кръг в efbet Лига. Попадението бе дело на Кристиан Илич в 49-ата минута. По този начин пловдивчани продължиха положителната си серия в шампионата и срещу “сините”, а също така се приближиха на шест точки от шампиона Лудогорец. След четвъртия пореден успех в елита “смърфовете” имат вече актив от 52 точки, като запазиха и преднината си от пет точки пред третия ЦСКА-София.

Тъжният сезон за “сините” продължи с 11-ата загуба в кампанията (втора поредна), която идва след 11-ия мач, в който столичани не се разписват и трети поред след продажбата на Найджъл Робърта. Освен това 26-кратните шампионите в осми пореден мач за първенство и общо девети не успяват да спечелят на “Лаута”, където си тръгнаха за последно с трите точки през 2015 година.

64 Локомотив (Пловдив) - Левски 1:0

Гостите завършиха срещата без удар във вратата, но в последната секунда Насиру Мохамед пропусна най-чистата възможност, за да донесе точката на своя отбор. Най-добрият футболист на България през последните две години Димитър Илиев пък направи голям пропуск пред противниковата врата.

“Смърфовете”, които победиха всички грандове и водещи тимове през този сезон, продължават да мечтаят за титлата, като със сигурност победата над “сините” им гарантира второто място в крайното класиране на редовния сезон.

Левски остана на девето място с 28 точки, като най-хубавото за “сините” е, че са си гарантирали спасяването предвид представянето. Сега предстои дерби с ЦСКА-София, докато пловдивчани гостуват на ЦСКА 1948, като и двата мача през уикенда ще се играят на стадион “Васил Левски”.

Наставникът на домакините Александър Тунчев заложи на същите 11, които донесоха победата с 1:0 при гостуването на Монтана в последния кръг. Илко Пиргов бе вратар, Алмейда, Масоеро и Малембана в защита. Витанов, Умарбаев, Цветанов и Карагарен бяха халфовете, докато Илич действаше зад капитана Димитър Илиев и Георги Минчев.

Помощник треньорът на “сините” Живко Миланов, който продължава да води тима, докато Славиша Стоянови се възстанови напълно от Covid-19, направи четири промени в състава от загубата с 0:3 срещу Лудогорец. Това бяха Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Марин Петков и Стивън Петков, като интересното е, че и четиримата са минали през синята школа. Те замениха Ивайло Найденов, Фейсал Рерас, Мартин Петков и Билал Бари, които бяха на пейката.

Звонимир Микулич бе вратар, а в защита започнаха Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Георги Александров и Галчев. Тома Даске, Мартин Райнов, Драган Махйлович, Илия Юруков и Марин Петков действаха зад Краев и Стивън Петков.

Домакините стартира силно и още в третата минута Цветанов не успя да засече на метър от вратата остро центриране на Карагерен. Секунди по-късно Даске върна опасно топката към Микулич, който беше на сантиметри от това да си вкара автогол, но все пак “сините” се разминаха.

Удар на Минчев в 15-ата минута мина над горната греда, а минута по-късно домакините поискаха дузпа след единоборство между Галчев и Карагерен. Микулич без проблем спаси изстрел от фаул на Малембана.

В 30-ата минута Митко Илиев пропусна да даде аванс на “смърфовете”. Капитанът бе изведен от Умарбаев и стреля силно, но на сантиметри над горната греда на Микулич.

В 45-ата минута Микулич спаси най-чистата възможност за “смърфовете”. Националът излезе зад защитата под ъгъл и стреля силно, но хърватинът изби. Крилото можеше да търси и подаване, тъй като Цветанов го чакаше на празна врата.

Втората част отново започна с натиск на "черно-белите", които се разминаха с гола в 47-ата минута. Илич излезе на стрелкова позиция, но сънародникът му, който пази вратата на "сините" спаси. При следващата атака обаче пловдивчани излязоха напред в резултата. Карагерен центрира, а Илич без проблем вкара на празна врата, след като бе покрит от Даске.

В 61-ата минута невероятен пропуск направи Митко Илиев, който във втори пореден двубой на "Лаута" прави подобен такъв. Този път Цветанов центрира отляво, а най-добрият играч на домакините подложи глезена, за да насочи топката от пет метра във вратата, но топката подскочи и излезе в аут.

Бари и Мартин Петков влязоха в игра, като замениха Стивън и Марин Петков. Именно пристигналият от Монтана нападател пробва удар в 67-ата минута, но спечели само корнер за гостите.

Гомис и Здравко Димитров също се появиха на терена, но това не промени нещата. Сериозен пропуск направи Умарбаев в 83-ата минута, който стреля покрай вратата от отлична позиция в наказателното поле.

Двубоят вървеше към своя край, когато страхотно центрира на Мартин Петков в 94-ата минута намери Мохамед, но ударът с глава на крилото мина покрай вратата на безпомощния Пиргов. По този начин Левски отново загуби, а Локомотив спечели поредните си важни три точки.

Това бе 11-и пореден мач в шампионата, в който “смърфовете” не губят. Последното им поражение бе именно срещу днешния им противник на “Герена” при дебюта на Славиша Стоянович през декември.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Илич (49)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Денис Алмейда, Лукад Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчел Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев
ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Мартин Райнов, Драган Махйлович, Илия Юруков, Андриан Краев, Марин Петков, Стивън Петков

Снимки: Владимир Иванов