Черно море победи Ботев (Пд) и продължи успешно похода си към топ 6 (видео)

Черно море успя да се наложи над Ботев (Пловдив) в мач от 25-ия кръг на efbet Лига на стадион "Тича" във Варна. "Моряците" победиха с 1:0, като единственото попадение бе дело на Фейсал Касми в 18-ата минута. Домакините заслужено стигнаха до успеха, като бяха по-активни през по-голямата част от двубоя и създадоха по-опасните положения. Двата тима си размениха и по една греда, след като Зе Гомеш (10') и Атанас Илиев (48') нацелиха страничните стълбове. С тази победа варненци продължават успешно битката си за топ 6, докато загубата не е добре дошла в лагера на пловдивчани, които остават опасно близо до последните 4 отбора.

Илиан Илиев: Хората, които правят програмата, имат проблеми с локацията

В 3-ата минута домакините изпуснаха шанса да поведат рано в резултата. След центриране от корнер топката попадна в Касми, който стреля, но ударът му бе блокиран. Така тя стигна до капитана на "моряците" Стефан Станчев, който отправи опасен шут от близка дистанция, но Аргилашки изби.

В 10-ата минута началният натиск на Черно море доведе и до греда. Зе Гомеш опита изстрел от границата на наказателното поле, а ударът му намери страничния стълб.

В 18-ата минута варненци успяха да открият. Родриго опита шут, топката удари Кевин Янсон, който се строполи на земята, но не последва сигнал от Никола Попов. Така кълбото попадна в краката на Файсел Касми, който намери удобна позиция за изстрел около дъгата на наказателното поле и прониза вратата на Аргилашки.

В 25-ата минута Георги Георгиев увисна при едно от центриранията и топката стигна до Атанас Илиев, който стреля от точката за изпълнение на дузпа. Защитник на "моряците" обаче се намеси с глава малко пред голлинията и предотврати изравняването. Малко по-късно Янсон опита късмета си от пряк свободен удар, но неточно.

В 38-ата минута Зе Гомеш стреля от далечна дистанция, но вратарят на Ботев улови. Около 90 секунди по-късно нов натиск на "моряците" доводе до това Касми да шутира, но топката премина над напречната греда.

3 минути преди края на редовното време за първата част центриране отляво за "канарчетата" доведе до това топката да достигне до Салиф Сисе, но футболистът на Ботев не успя да отправи хубав удар и не затрудни Георгиев.

Втората част започна добре за гостите. 3 минути след началото й Славчо Шоколаров центрира от корнер и постави топката на главата на Наско Илиев, който дебнеше на близката греда. Таранът на пловдивчани отправи хубав изстрел, но за негово нещастие той срещна страничния стълб.

В 66-ата минута отново Гомеш опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя близко покрай вратата.

11 минути по-късно влезлият като резерва Павел Георгиев подаде към Родриго, който шутира от границата на наказателното поле, но Аргилашки се намеси и изкара в корнер.

Трите точки за Черно море означават, че отборът на Илиан Илиев събира в актива си 34 точки на 1 зад ЦСКА 1948, които заемат шестото място. Ботев (Пловдив) от своя страна остава десети с 24 точки, на 2 пред 11-ия Ботев (Враца) и на 4 зад деветия Левски.

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 БОТЕВ (ПД)
1:0 Касми (18)

Стартови състави:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 9. Исмаил Иса, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш

Ботев: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 9. Атанас Илиев, 10. Славчо Шоколаров, 17. Селиф Сисе, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов