Григор Димитров - Рафаел Надал: Дуел №15

Предстои много емоционален ден за българските фенове на тениса. Едва ли има някой, който да не е разбрал, че днес Григор Димитров се изправя срещу една от легендите на съвременния мъжки тенис - Рафаел Надал. Сблъсъкът ще е от 1/8-финалите на “Мастърс” турнира в Монте Карло, където най-добрият български тенисист демонстрира отлична форма до момента и записа две поредни двусетови победи. Летвата този следобед обаче ще бъде вдигната максимално високо, защото съперник на Григор ще е Краля на клея. Най-дългоочакваният сблъсък от тази фаза на турнира е трети в програмата на централния корт и се очаква да започне около 16 часа, стига да няма прекъсвания заради дъжд.

Григор Димитров се пребори с коравия Шарди и очаква Надал в Монте Карло

Това ще е 15-и двубой между Григор и Матадора. На клей балансът е 5-0 за Надал. Единственият успех на Григор над Рафа идва на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Пекин през 2016 година - 6:2, 6:4. Те ще се срещнат за четвърти път в Монте Карло, като хасковлията е спечелил само един сет досега - в първата им среща на четвъртфиналите през 2013 година, когато Надал триумфира с 6:2, 2:6, 6:4. Двамата играха и в предишните две издания на турнира през 2018 и 2019 година, в които испанецът надделя с един и същ резултат - 6:4, 6:1 - в първия случай на полуфиналите, а във втория - на осминафиналите.

Димитров срещу Надал в третия кръг в Монте Карло

Вчера световният №3 се изказа доста ласкаво за Григор Димитров.

“Григор е добър приятел, добър човек и страхотен играч. Ще ми бъде трудно срещу него. В миналото двамата сме играли доста емоционални мачове, най-вече тези в Шанхай, Пекин и Мелбърн“ каза испанецът на пресконференцията след успеха си срещу аржентинския квалификант Федерико Делбонис с 6:1, 6:2.

За Рафа това беше първи мач от Откритото първенство на Австралия насам, където той отпадна на четвъртфиналите след загуба в пет сета от Стефанос Циципас.

Рафаел Надал вече 12 пъти е вдигал трофея в Монте Карло, но защо пък Григор Димитров да не обърка сметките му този път?