Фонини почна с победа в Монте Карло, а Беретини отпадна рано-рано

Последният шампион на турнира на клей "Мастърс" в Монте Карло Фабио Фонини започна с победа защитата на титлата си.

Медведев пропуска турнира в Монте Карло заради COVID-19

В мач от първия кръг италианецът се наложи с 6:2, 7:5 над сърбина Миомир Кецманович. Срещата продължи само 86 минути и премина под контрола на Фонини, който триумфира в Княжеството през 2019 година. Италианецът допусна пробив още в първия гейм на мача, след това спечели пет поредни, после допусна още един пробив, преди да затвори първия сет с четвъртия си брейк в срещата.

Във втория сет пробивите продължиха да валят един подир друг, но решителният такъв отново бе за поставения под номер 15 в схемата Фонини, който затвори мача при втория си сетбол на сервис на съперника.

В следващия кръг Фонини ще играе с австралиеца Джордан Томпсън.

Григор Димитров с оптимистично начало в Монте Карло

За втория кръг се класира и друг италианец - победителят от последното издание на "София Оупън" Яник Зинер.

19-годишният Зинер победи с 6:3, 6:4 испанеца Алберт Рамос и във втория кръг ще има за съперник водача в схемата и лидер в световната ранглиста Новак Джокович.

Изненадата на деня дойде от първата ракета на Италия Матео Беретини, който загуби в един от двата мача от втория кръг в днешния ден. Поставеният под номер 8 в схемата Беретини отстъпи с 5:7, 3:6 пред 58-мия в световната ранглиста Алехандро Давидович Фокина от Испания за час и половина игра.

Фокина, който в първия кръг отстрани и първата ракета на Австралия Алекс ди Минор, ще очаква в третия кръг победителя от мача между Люка Пуй (Франция) и Алексей Попирин (Австралия).

Проблемите на Беретини нямаше поставеният под номер 4 Стефанос Циципас. Гръкът сломи с 6:3, 6:4 руснака Аслан Карацев и в третия кръг ще играе с победителя от мача между Кристиан Гарин (Чили) и Джон Милман (Австралия).

В мач от първия кръг на турнира аржентинският квалификант Федерико Делбонис победи със 7:5, 6:1 французина Адриан Манарино. Във втория кръг Делбонис ще играе с 11-кратния шампион в Монте Карло и номер 3 в схемата Рафаел Надал, който почива в първия кръг.